Emmy'de Breaking Bad'e En Büyük Ödül

23.09.2013 11:09

65. Emmy ödülleri sahiplerini buldu. En İyi Komedi dizisi ödülünü "Modern Family'i alırken, En İyi Drama dizisi ödülünü de  e2'de yayınlanan"Breaking Bad" kazandı.

 

Televizyon dünyasının Oscar'ı sayılan 65. Emmy ödülleri ABD'nin Los Angeles kentinde görkemli bir törenle sahiplerini buldu. CNBC-e dizisi "How I Met Your Mother" dizisiyle tanınan Neil Patrick Harris gecenin sunuculuğunu üstlendi. En İyi Komedi dizisi ödülünü "Modern Family'i alırken, En İyi Drama dizisi ödülünü de yine e2 dizisi olan "Breaking Bad" kazandı.  

 

CNBC-e dizilerinden "Newsroom"un başrol oyuncusu Jeff Daniels En İyi Erkek Oyuncu dalında ilk defa aday olduğu ödülün sahibi oldu. Jeff Daniels'in rakipleri, "Breaking Bad" den Bryan Cranston, "House of Cards's" dizisinin başrol oyuncusu Kevin Spacey ve "Homeland" dizisinin başrol oyuncusu Damian Lewis idi.


CLAIRE DANES EN İYİ KADIN OYUNCU

 

Drama dalında En İyi Kadın Oyuncu ödülü ise, "Homeland" dizisinde CIA ajanını canlandıran Claire Danes'e gitti. Claire Danes geçtiğimiz yıl da bu ödülün sahibi olmuştu. En İyi Komedi Erkek oyuncusu dalında ödüle uzanan isim CNBC-e dizisi "Big Bang Theory'nin başrol oyuncusu Jim Parsons oldu. Parsons ödülü üçüncü kez kazandı. Yılın En İyi Komedi Kadın Oyuncusu ise, yine CNBC-e'de yayınlanan "Veep"in yıldızı Julia Louis Dreyfus'un oldu. Drama dalında En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülü e2'yayınlanan "Breaking Bad" aktrisi Anna Gunn'ın oldu.


EMMY ÖDÜLÜ KAZANAN DİZİLER VE OYUNCULAR

 

"Behind the Candelabra" filminde canlandırdığı Liberace karakteri, ünlü oyuncu Michael Douglas'a "Mini Dizi/Film Dalında En İyi Erkek Oyuncu" ödülü getirdi. "Mini Dizi Dalında En İyi Kadın Oyuncu" ödülü ise "The Big C: Hereafter" ile Laura Linney'e gitti. Gecede, her ikisi de Haziran ayında hayata veda eden "Glee" dizisinin yıldızı Cory Monteith ile "Sopranos"un başrol oyuncusu James Gandolfini anıldı.

 

ntvmsnbc