Bir Vampir Hikayesi Filminin Türkçe Altyazılı Fragmanı Yayınlandı!

04.10.2013 11:55

Neil Jordan'ın kamerasından sinemalara aktarılan ve başrollerinde Hansel ve Gretel: Vampir Avcısı filminden tanıdığımız Gemma Arterton'un yer aldığı Bir Vampir Hikayesi filminin Türkçe altyazılı fragmanı yayınlandı.

 

Neil Jordan sinema klasikleri arasına giren kült filmi Vampirle Görüşme´den on yedi yıl sonra yeniden tanıdık konulara geri dönüyor ve bu kez anne-kız vampirlerin hikâyesini anlatıyor. Gizemli Clara ve Eleanor vahşice işlenmiş bir cinayetin ardından kaçarak harap bir kıyı kasabasına sığınır. Beş parasızdırlar. Clara çaresizlikten fahişelik yapmaya başlar. Bu sırada ebediyen okul çağında kalakalmış kızı Eleanor, ona hakkındaki gerçekleri soran, nazik Frank´le tanışır. Vakit geçmeden küçük, huzurlu balıkçı köyü ölümlerle sarsılmaya başlar. İki yüz yıllık bir süreyi kapsayan Bir Vampir Hikâyesi, bol kanlı, melankolik atmosferiyle izleyiciyi etkileyen gotik bir dönem filmi ve aynı zamanda şık ve çağdaş bir gerilim.

 

Filmin oyuncu kadrosunda Saoirse Ronan, Sam Riley, Jonny Lee Miller, Caleb Landry Jones ve Tom Hollander gibi isimler yer alıyor.