Avşar’ın Yeni Filmi:‘Salyangoz’

20.03.2008 12:51
Avşar’ın Yeni Filmi:‘Salyangoz’

Bu sene sanat hayatının 25. yılını kutlayan Hülya Avşar, kariyerinin 50. filmine \'Salyangoz\' ile imza atacak. Filmin çekimine Temmuz ayında başlanacak. \'Salyangoz\'un yönetmenliğini ise Hülya Avşar\'ın 1987 yılında rol aldığı \'Bir Kırık Bebek\' filminin de yönetmeni olan Nisan Akman üstlenecek.

\'Salyangoz\', Hülya Avşar\'ın 50. filmi olmasının yanı sıra yapımcılığını üstlendiği ilk sinema filmi olmasıyla da şimdiden dikkat çekti. Daha önce yapımcılığa sıcak bakmayan Avşar, \'Yapan Yapım\' film şirketini kurmasının nedenini şu sözlerle açıkladı: "Sinemada anlatacak daha çok hikayem var. Bu hikayeleri anlatmak için oldukça sabırsızım. Bu nedenle de yapımcılığa yöneldim. Böylelikle projeleri daha hızlı bir şekilde hayata geçirme fırsatım olacak."

Boşanmış bir kadın ile çocuğunun yaşadıklarını konu alan \'Salyangoz\', izleyiciyle önümüzdeki sinema sezonunda buluşacak. Filmde, hayatından birebir kesitler bulmanın mümkün olmadığını söyleyen Avşar, "Boşanmış bir anne ile çocuğun hikayesi denilince akla benim gelmem doğaldır. Ne var ki öyle değil! Filmin hikayesi gerçekte yaşanmış bir olaydan senaryolaştırıldı. \'Salyangoz\', parçalanmış bir ailenin çocuklar üzerindeki etkileri üzerine çekilecek" diye konuştu. Filmin oyuncu kadrosu ise önümüzdeki günlerde Hülya Avşar ile Nisan Akman tarafından belirlenecek.