Sinemalar.com

Harry Potter Tiyatro Sahnesine Taşınıyor

26 Aralık 2013

İngiliz edebiyatının önemli fantastik kitap serilerinden birisi olan Harry Potter, yazarı Rowling'in yaptığı açıklamaya göre şimdi de tiyatro sahnesinde oyun olarak sergilenecek.

Sergilenecek olan oyun, Harry Potter'ın Hogwarts'a gitmeden önce, teyzesinin yanında yaşadığı süreçte yaşadıklarını ele alacak. 2014 senesinde sunulacak oyunun içerisinde sevilen Harry Potter karakterlerinin de bulunacağı haberi verildi.

 

1997 senesinden itibaren Harry Potter serisini yazan ve 2007 senesinde serinin son kitabını da tamamyana Rowling'in Harry Potter eseri, günümüzde bir çok alana uyarlanmıştı. Serinin kitap ve filmlerinden etkilenilerek Harry Potter temalı park dahi geçtiğimiz senelerde açılışını gerçekleştirilmişti. 

 

Şimdilerde ise Harry Potter hayranları, Rowling'in kitabın uyarlanacak tiyatro oyunu haberi ile tekrar umutlandı.

Tüm yorumlar (3)

Avatar
iremnazdemir (Profesyonel) | 29 Aralık 2013, 05:04

para kazanmak için ne yapacağını şaşırdı bu kadın da yaaa bırak artık farklı bişeyler yap. madem iyi bir yazarsın harry potter üzerinden değilde yeni kitap yazıp onun üzerinden para kazanmaya bak.

Cevap Yaz
0
1
hasankerm (Amatör) | 26 Aralık 2013, 21:06

yine rowlingin kaleminden cıkıcak bir hikaye olucagı duyumunu almıstım fantastık canavarlar nelerdır ve nerede bulunurlar adlı kıtabın yazarını anlatıcaktı ve harry potterındonemının 50 yıl oncesınde gecıcektı denmıstı sanırım bu ek bır proje dıger proje ne zaman hayata gecer bılemıyorum :(

Cevap Yaz
0
0
uykumvar (Figuran) | 26 Aralık 2013, 21:06

Seri tüm dünya tarafından sevildi ve aşırı tuttu.Efektler olmadan büyü sahneleri,uçma sahneleri vb olamayacağı için tiyatro sahnesinde filmi mahvetmek çok yanlış.Sırf bi konu üzerinden daha fazla para kazanmak için bokunu çıkarmasanız olmaz zaten :P

Cevap Yaz
0
2
Görüşleriniz