Sinemalar.com

Mandela Kürtçe Altyazılı Gösterilecek

3 Ocak 2014

Mandela filmi Kürtçe alt yazı seçeneğiyle vizyona girecek.

 

Güney Afrika'nın ilk siyahi başkanı Nelson Mandela'nın 7 Aralık'ta hayatını kaybetmesi ardından gösterime giren "Mandela: Özgürlüğe Giden Yol" filmi Türkiye'de de ilk kez Kürtçe alt yazılı olarak gösterime giriyor.

 

Oscar adaylığı için de adı geçen "Mandela: Özgürlüğe Giden Yol" filminin 90 kopyası Türkçe, 30 kopyası ise Kürtçe altyazıyla gösterime giriyor. Türkiye'de bir ilk olarak değerlendirilen bu uygulama Diyarbakır'daki film afişlerinde de kendisini gösterdi. Afişler hem Kürtçe hem de Türkçe asıldı.

 

Filmin ithalatçısı MGbeyond yetkilileri ilk kez yurtdışından ithal edilen bir filmin Kürtçe altyazılı olarak Türkiye'de vizyona girdiğini belirtiyorlar. Şirket yetkilileri, Mandela gibi özgürlüğe ve barışa tüm hayatını adamış bir devlet adamının hayat hikâyesini anlatan bir film olması nedeniyle böyle bir çalışma yaptıklarını ifade ederken, bu uygulamadan dolayı çok olumlu tepkiler aldıklarını belirtiyorlar. Film Şubat ayında Türkiye'de vizyona girecek.

Popüler Yorumlar

SezarXXIII (Profesyonel) | 3 Ocak 2014, 16:55

Eğer siz Hala kürtleri yok sayıyorsanız Mandela Türkiye'nin verdiği ödülü almamak ile çok doğru bir karar almıştır bu insani olarak böyle birde Dini açıdan bakın insanları ırkları tarafından da sınıflandırmak doğru değildir.

1
7
SezarXXIII (Profesyonel) | 3 Ocak 2014, 17:31

Cennetin Krallığı filmini izlemişmiydin o filmdeki Müslüman hükümdar Selahaddin Eyyubi Kürt asılıdır ve o film yaşanmış bir olay . Alt yazılı yapanlarda farkındalar şuanda kürt bir devler olmadığını ama azımsanmayacak kadar fazla oldukları için onlarada bir ayrıcalık sunmuşlar.

1
6

Tüm yorumlar (10)

Avatar
elif_soydan_948494 (Amatör) | 2 Mart 2014, 01:22

kürtçe altyazı bazılarınızı neden bu kadar rahatsız ediyo acaba ??? o da bi sürü dilden sadece biri. ve korkmayın böyle bi uygulama insanları bölmez tam tersine memnun eder ve birleştirici olur. bazı örümcek tutmuş kafalar bunun sinema kültürünü bozduğunu düşünmüş (artık neresiyle düşünmüşse) tam tersine sinemayı besleyen daha çok insana ulaşmaya neden olan bi uygulamadır ki çoooookk da güzel olmuş bence .

Cevap Yaz
1
5
sezer_sumeyye (Amatör) | 10 Ocak 2014, 13:44

Madem mandela bu kadar özgürlük ve barışı istiyor neden sadece kürtleri akıl edebiliyor. Bizim memleketimiz kürt ve Türkten mi ibaret? Nerde lazca, çerkezce vs. altyazı demezler mi adama neren özgürlükçü neren barışçı senin? Diyelim ki biz Türkler ırk ayrımı yapıyoruz vs. niye sadece kürtlere yapalım madem ırkçıyım hepsine yaparım Türkler dışında.

Cevap Yaz
1
3
bozkurtxhilal (Amatör) | 4 Ocak 2014, 19:07

ya yerim kürtcesini kürtce alt yazıymış asıl ayrımcılığı yapan böyleleridir bırakın türkiyenin yakasını ya

Cevap Yaz
2
4
KODADI (Profesyonel) | 4 Ocak 2014, 15:54

bu sanırım tayyibin isteği biraz da bu ülkeyi kürtlerle birlikte batırmak isteyen bir başbakan denen hiç alakası olmayan bir kişilik var bu filmi her Türküm diyen vatandaş gitmemeli protesto etmeli en az hasılatı Türkiyede bu film yapsın lütfen gitmesin kimse

Cevap Yaz
4
4
enjoythelife34 (Amatör) | 4 Ocak 2014, 00:32

sevgili ahmet kayayı bu ülkeden haksız yere uzaklaştıran ve vatan özlemiyle onu öldürten örümcek kafalı insanlar hala çok fazla bu ülkede . osmanlı padişahı neden çok büyükmüş biliyomusun ? bir savaşı kazandığında o insanlara dinlerini ve dillerini özgürce yaşama hakkı verdiği için . kimsenin özgürlüğüne karışmadığı için .

Cevap Yaz
0
4
Görüşleriniz