Sinemalar.com

Oyuncu Selçuk Uluergüven'i Kaybettik

8 Ocak 2014

Bizimkiler dizisindeki Davut Usta rolüyle izleyicilerin beğenisini kazanan ünlü tiyatro sanatçısı Selçuk Uluergüven, 72 yaşında hayatını kaybetti.

 

Türk Tiyatrosu'nun usta isimlerinden Selçuk Uluergüven, kırılan kalça kemiğindeki protezin yerinden çıkması nedeniyle 3 aydır tedavi gördüğü Adnan Menderes Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde, dün gece saat 23.45 sıralarında hayatını kaybetti. Oynadığı tiyatro, dizi ve sinema filmlerindeki rolleriyle Türk Halkı'nın gönlünde taht kuran ünlü oyuncunun 2012 yılında Aydın'a yerleştiğini söyleyen acılı eşi Türkan Uluergüven, "2012 yılında kısmi bir felç geçirdi, çabuk toparladı. Daha sonra bir düşme sonucu kalça kemiği kırıldı. Üniversite Hastanesi'nde ameliyat oldu. Yaşına rağmen yine iyi toparladı. Ancak yaklaşık 3 ay önce protez yerinden çıkmış ve iltihap kapmış. Anestezi Yoğun Bakım Servisi'nde tedavi görüyordu. üzgünüz" dedi. Ünlü oyuncunun son isteğinin İstanbul'a gitmek olduğunu söylediğini belirten Türkan Uluergüven, "Son yılı çok stresli geçirdi. Sanatçı duyarlılığı ile öngörüleri bizden daha iyiydi. Yaşanan her şeyi kendine dert ediyordu. Son isteği İstanbul'a gitmek oldu. Böyle olmamalıydı" diye konuştu.

 

"BABAM HEP TİYATROYU DÜŞÜNDÜ"

 

Babası ile son olarak Gülhane Parkı oyunu ile turneye çıktıklarını söyleyen 39 yaşındaki oğlu Emre Uluergüven, "Aydın'da yaşamayı kendisi istedi. Buraları bildiği yerlerdi. Burada da tiyatro yapmayı çok istedi ancak rahatsızlıkları müsaade etmedi. Kalçası kırıldığında bile bana birkaç oyun çıkarttı. Hep yine sahneye çıkmak istedi. Hep tiyatro düşündü. Bir sanatçı için en zoru sahneye çıkamamak. Özellikle oynadığı dizilerle tüm Türkiye tanıdı. Türk Tiyatrosu'nun başı sağolsun" dedi. Adnan Menderes Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Mustafa Oğurlu, ünlü oyuncunun hayatını kaybetmesinden dolayı üzüntülü olduğunu belirterek, "2012 yılından bu yana hastanemizde tedavi görüyordu. En son 2013 Ekim ayında tekrar hastanemize yatışı yapıldı. Yoğun bakım servisinde solunum cihazına bağlı tedavi görüyordu. Maalesef çabalarımız sonuçsuz kaldı" dedi.

 

OĞLU'NUN YANINA GÖMÜLECEK

 

Ünlü sanatçı Selçuk Uluergüven'in cenazesinin kendisi gibi oyuncu olan ve 2004 yılında 21 yaşındayken tiyatroda geçirdiği kaza sonucu yaşamını yitiren oğlu Eren Uluergüven'in Zincilikuyu Mezarlığı'ndaki kabrinin yanına gömüleceği öğrenildi.

 

SELÇUK ULUERGÜVEN KİMDİR

 

1962 yılında Ankara Meydan Sahnesi'nde tiyatroya başlayan sanatçı, Ankara Sanat Tiyatrosu Dormen Tiyatrosu Tiyatro TÖS Halk Oyuncuları Tiyatro Sanatevi gibi topluluklarda çalıştı, çeşitli sinema ve dizi filmlerde rol aldı. Bahariye Sanat Merkezi'nin Genel Sanat Yönetmenliğini de yapan ünlü oyuncu, Bizimkiler dizisindeki Davut Usta rolüyle izleyicilerin beğenisini kazandı. 1998-2002 yıllarında Kadıköy Belediyesi'nde Meclis Üyeliği yaptı. Kendisi gibi sanatçı olma yolunu seçen oğlu Eren Uluergüven, mesleğini icra ederken, 21 yaşında bir sahne kazası sonucu vefat etti.

Haber Kaynağı ntvmsnbc

Popüler Yorumlar

Icaruss (Dublör) | 8 Ocak 2014, 13:26

Hayat sahnesinden büyük bir usta daha kayıp gitti.Selçuk Uluergüven özellikle Bizimkiler dizisindeki Davut Usta karakteriyle türk halkının gönlüne taht kurmuştur. Birkaç yıl önce kendisi gibi tiyatro sanatçısı olan oğlu Eren, 21 yaşında, bir sahne kazasında ölmüştü.Bir babanın oğlunu kaybetmesi gibi acı bir durum sonunda iyice çökmüştü usta sanatçı.Son olarak Adanalı ve Ezel dizisinde görmüştüm kendisini. Ezel dizisinde konuk oyuncuydu.Dizideki ismiyle Ramiz Karaeski( Tuncel Kurtiz ) öldürtmüştü onu.Kaderin cilvesi iki isimde 3-4 ay içerisinde vefat ettiler.Ayrıca sanat camiasındaki ölümlerle hayatımıza damga vuran 2013 yılından sonra, 2014 yılının başlarında da önemli bir sanat adamını kaybettik.Yani 2014 de ölümlerle başladı.Kim bilir sene sonuna kadar daha hangi değerlerimizi kaybedeceğiz ? HAYAT İŞTE BU GELİP GİDİYORUZ.ALLAH RAHMET EYLESİN DEMEKTEN BAŞKA BİRŞEY GELMİYOR ELDEN...

0
4

Tüm yorumlar (9)

Avatar
JohhnyDepp (Star) | 9 Ocak 2014, 10:25

Yine başarılı oyuncumuzu bu dünyadan uğurladık.Allah rahmet eylesin

Cevap Yaz
0
0
melih_caglar_73 (Amatör) | 9 Ocak 2014, 00:52

Allah rahmet eylesin bizimkiler dizisinde dunkoff diye haykirisi hala kulaklarimda

Cevap Yaz
0
0
cemertem (Artist) | 8 Ocak 2014, 23:36

Böylesine güzel yüzlü başarılı tiyatro oyuncuları bir bir aramızdan ayrılınca kendi kendime aslında ne acımasız kayıplar diyorum.. Oğlunu da çok genç yaşta sahnede kaybeden bir baba, en nihayetinde hazin bir şekilde hayata gözlerine yumuyor. Bizimkiler dizisini sevdiren bir oyuncuydu ve karakterini oldukça inandırıcı bir biçimde sergiliyordu. Unutulmazlar arasına girmiştir bile.

Cevap Yaz
0
0
mehmetcan_BJ7U (Amatör) | 8 Ocak 2014, 20:33

allah rahmet eylesin iyi ve vefalı bir tiyatro sanatçıı daha sonsuzluğa doğru yol aldı ama o yine sevdikleriyle beraber olaçak.............mekanın cennet olsun

Cevap Yaz
0
0
FbSinanSarp (Fenomen) | 8 Ocak 2014, 15:34

Allah Rahmet Eylesin büyük bir tiyatrocu idi. Bizimkiler dizisinin çocukluğumuz ve gençliğimiz yıllarında az izlemedik az konuk olmadı evlerimize. İşte kurban olduğum Allah vade dolunca kulunu yanına alıyor. Mekanı Cennet olsun

Cevap Yaz
0
1
Görüşleriniz