Hoffman‘a Radikal Protesto!

04.02.2014 09:44

ABD'de radikal bir grup, aşırı dozda uyuşturucu nedeniyle hayatını kaybeden ünlü sinema oyuncusu Philip Seymour Hoffman'ın cenaze törenini protesto edeceğini açıkladı.

Amerikan film dünyası ve sinemaseverler sinema oyuncusu Hoffman'ın yasını tutarken, Kansas'taki Westboro Baptist Kilisesi'nin bazı üyeleri Twitter üzerinden yaptıkları açıklamada, cenaze törenini protesto edeceklerini belirtti.

Son olarak Super Bowl maçında protesto gösterisinde bulunan grup üyeleri, bazı asker cenazeleri ile genç yaşta vefat eden ünlü sinema oyuncusu Paul Walker ve Kanadalı Cory Monteith'in cenaze törenlerinde de protesto gösterisinde bulunmuştu.

Super Bowl maçının yapıldığı  MetLife stadyumuna birkaç kilometre uzaklıkta yapılan protesto gösterisine katılan kilisenin kurucusu Fred Phelps'in kızı Margie Phelps, ''İncil okumaya zaman ayırıp, Tanrı'ya itaat etseydiniz bu millet mahkum olmayabilirdi. Burada bunu hatırlatmak için büyük bir kalabalık var'' şeklinde bir açıklama yapmıştı.

Dini sebeplerden dolayı uyuşturucu kullanımına tepki duyan grup,  eşcinsellere de ölüm cezası verilmesi gerektiğini savunuyor.

Öte yandan, New York Polis Teşkilatı'ndan (NYPD) Hoffman'ın ölümüyle iglili yapılan açıklamada, Pazar günü banyoda ölü bulunan ünlü aktörün evinde uyuşturucu araç-gereçleri ile kullanılmış şırıngalar ve 50 torba eroin bulunduğu kaydedildi.