Sinemalar.com

Haldun Dormen: Cem Yılmaz ile Şahan'ı aynı kefeye koymam

4 Şubat 2014

Usta tiyatrocu Haldun Dormen, ünlü komedyenler Cem Yılmaz ve Şahan Gökbakar için “Onları aynı kategoriye koyamayacağım, çünkü Cem Yılmaz büyük bir sanatçı” dedi.

 

Tiyatronun usta ismi Haldun Dormen, dün telefonla bağlandığı “Söylemezsem Olmaz” programında dikkat çekici açıklamalar yaptı.

 

Ünlü komedyenler Cem Yılmaz ve Şahan Gökbakar hakkında konuşan sanatçı, “Cem Yılmaz’ı Şahan’la aynı kategoriye koymayacağım, çünkü Cem Yılmaz büyük bir sanatçı. (Recep İvedik hakkında) Komedi filmlerinin bu hale getirilmesi çok yanlış.

 

Cem Yılmaz’ın ise benim için ayrı bir yeri var” dedi. Dormen, Gökbakar’ın “Recep İvedik” serisini de eleştirdi: “Serinin yalnızca bir filmini izledim. Recep İvedik beni ilgilendirmiyor. Kemal Sunal filmlerinde durduk yere küfür edildiğini gördünüz mü? Küfrün durduk yere kullanılması beni üzüyor.” şeklinde konuştu.

Popüler Yorumlar

iekvtc (Amatör) | 4 Şubat 2014, 15:38

adam 50 yıllık tiyatrocu ve cidden büyük bi sanatçı onun yorumuna bile saçma demen sinema,tiyatro zevkini belli ediyor

0
14
hanrylee (Amatör) | 4 Şubat 2014, 17:11

tiyatronun en büyük emektarına saçmalamış demek recep ivedik fanlarına yakışır bi yorum zaten. adamın hayatı tiyatro sinema olmuş bu adam senin benim gibi filmlere komik yada komik değil diye bakacak hali yok zaten. haldun dormen kaliteden bahsediyor. cem yılmazın filmlerine gül gülme senin zevkine kalmış ama kalitelidir sonuçta. ayrıca bu memlekette afedersin sıçsan gülerler, milyonlar izler.

0
7

Tüm yorumlar (21)

Avatar
WhiteWalter (Profesyonel) | 20 Nisan 2015, 19:09

Cem Yılmaz'dan bir tane daha gelmez.

Cevap Yaz
0
0
SinemaMuhendisi (Amatör) | 1 Kasım 2014, 23:11

Arkadaş onu bunu bilmem, komedinin kralları belli. İnce espri ağırlıklı stand-up'ta Cem Yılmaz, taklit ağırlıklı stand-up'ta Ata Demirer, filmde ise Şafak Sezer.

Cevap Yaz
1
0
vforvendeta (Figuran) | 28 Ekim 2014, 04:08

Elmayla armutu kıyaslamış bu ne kıskançlıktır anlamıyorum bir tiyatrocu tiyaroyla ilgili konularda konuşsun sinemayı sinemacılara sinema eleştirmenlerine bıraksın bu ne çekememezlik adam güldürüyorsa size ne nasıl güldürdüğü , niye rakipmiş gibi değerlendiriyorsunuz iki farklı sanatçıyı her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır, amerikadaki jim carrey'nin filimlerinde de var bu kabalıklar, şaban filminde de var, cem yılmazda da var biri fazla biri az ne farkeder. Süt çocuğuysanız izlemeyin argo filimleri.

Cevap Yaz
0
0
Festus (Amatör) | 21 Temmuz 2014, 14:03

Bence bu kadar ünlü ve yıllanmış bi sanatçının 2 kişiden şu daha iyidir demesi hoş bi şey değil. Fakat dediklerine katılıyorum. Recep İvediklerin ilk 2'sine gülmüştüm çünkü sonuçta bi farklılıktı ama sonradan çok abartıldı gittikçe iğrençleşti ve artık sadece para kazanma amaçlı yapıldığı belli yani. Cem Yılmaz'a gelince şu güne kadar bunu da beğenmedim dediğim tek bi filmi tek bi gösterisi olmadı ve açıkçası iğrenç yollardansa ince espri anlayışı ve hazırcevaplık yani kısaca kaliteli espri Cem'de. Bunu tartışmaya lüzum yok. Bütün Recep İvedik'lere deli gibi gülen hatta şu yeni çıkan son filminde herkes sessizce otururken sinemada kahkalarla haykıran arkadaşım da dahil her zaman Cem daha iyi deriz. Ve ben herkesin Cem'in daha iyi bi komedyen olduğunu bildiğine de eminim. Saygılar.

Cevap Yaz
0
0
Oguzzss (Amatör) | 11 Mart 2014, 21:02

Recep ivedik serileri bence gayet komik ve eğlenceli ama espri kalitesi cem yılmazın daha iyi.Ayrıca sinemada şahan cem yılmazdan çok daha başarılı...

Cevap Yaz
4
1
Görüşleriniz