Kamera Önü: Oyunculuk Atölyesi

28.02.2014 10:18
Kamera Önü: Oyunculuk Atölyesi

İstanbul Film Akademi  sektörün en deneyimli iki hocası Andaç HAZNEDAROĞLU ve Hasan ŞAHİNTÜRK ile Kamera Önü Oyunculuk Atölyesi düzenliyor.

 

Rol-parça çalışmaları, metin analizi ve kamera önü uygulamalarının  yapılacağı atölyede bütün çalışmalar kameraya kayıt edilerek  ilerleyecektir.

 

3 ay boyunca devam edecek olan atölyenin en büyük avantajı kamere önü oyunculuğu bir yönetmen ve bir oyuncu ile beraber almak olacak.

 

İstanbul Film Akademi hocalarından Andaç  HAZNEDAROĞLU Anadolu Üniversitesi Tiyatro Ana Bilim Dalı Oyunculuk Bölümünden mezun oldu. Daha sonra aynı üniversitede dramaturji masterı yaptı.Yurtdışında Oyuncu yönetmenliği (acting coaching) kurslarına katıldı. 2002 yılında ilk yönetmenliğine ''Dadı (Star TV) dizisiyle başladı. Daha sonra başlıca, Haziran Gecesi (Kanal D), Dudaktan Kalbe (Show TV), Samanyolu (ATV) yaklaşık 650 bölüm televizyon dizilerinde yönetmen olarak çalıştı.

 

Akdeminin bir diğer deneyimli hocası Hasan ŞAHİNTÜRK Anadolu Üniversitesi Tiyatro Ana Bilim Dalı Oyunculuk Bölümünden  mezun oldu. Daha sonra aynı üniversitede yüksek lisans derecesi aldı. İstanbul Üniversitesi Dramaturuji ve Tiyatro Eleştirmenliği Bölümünde Doktorasını yapmakta. Yeditepe Üniverstesi, Haliç Üniversitesi, Bahçesehir Üniversitesi’nde  oyunculuk dersleri verdi. Aynı zamanda  15. Adana Altın Koza Film Festivalinde en iyi erkek oyuncu ödülünün sahibi.  1993 yılından buna yönetmenlik oyunculuk ve eğitimenlik yapmaya devam ediyor.

 

Pazar günleri  15:00 – 21:00

Başlangıç tarihi 2 Mart 2014 Pazar

bilgi@istanbulfilmakademi.com  0530 252 95 75 / 0212 224 37 62

www.istanbulfilmakademi.com