Sinemalar.com

James Brown'un Hayat Hikayesi Get on Up'ın Fragmanı Karşınızda!

14 Mart 2014

Soul müziğinin babası olarak kabul edilen James Brown'un hayat hikayesini konu alan Get on Up filminin ilk fragmanı yayınlandı. 

 

Dünyaca ünlü şarkıcı James Brown'un hayat hikayesini konu alacak olan Get On Up filmde, 42 filminden tanıdığımız Chadwick Boseman, ünlü şarkıcı canlandıracak. Filmde Boseman'a Octavia Spencer, Nelsan Ellis, Lennie James, Jill Scott ve Dan Aykroyd gibi isimler eşlik edecek.

 

Filmin yönetmen koltuğunda ise dört kez Oscar'a aday gösterilmiş Duyguların Rengi (The Help) filminin ünlü yönetmeni Tate Taylor yer alacak. 

Tüm yorumlar (1)

Avatar
WhiteWalter (Profesyonel) | 20 Nisan 2015, 18:27

Sorunlu çocukluğu kariyerini de belirlemiştir. 16 yaşında silahlı soygun suçundan ilk kez hapise girdi. 4 sene demir parmaklıkların arkasında kaldıktan sonra kilise korosunda şarkı söylemeye başladı. Kısa zamanda sesi ve ilahilere getirdiği özgün yorumları ile dikkati çekti. 20. yüzyıl dünya müzik tarihinin kilometre taşlarından biri olan James Brown, 1955 yılında ilk albümü "Please Please Please" i çıkarttı. Büyük ses getiren ilk albümünün ardından rock’n roll’un babalarından sayılan Little Richard ile tanıştı ve upsetters grubu ile çalışmaya başladı. 1958 yılında R&B single'ı "Try Me" ile listelerde üst sıralara yerleşerek ününü pekiştirdi. 1992 yılında "grammy hayat boyu başarı ödülü" alan James Brown, filmlerde de rol aldı ve şarkıları film müziği olarak da kullanıldı. Sanatçı yaşamının son yılında 12 Temmuz 2006 tarihinde İstanbul Parkorman'da bir konser verdi. 24 Aralık 2006 tarihinde ağır akciğer iltihabı ve zatürre sebebiyle Atlanta’daki Emory Crawford Long hastanesine kaldırılan James Brown, 25 Aralık hastanede hayatını kaybetti.
İşte kısaca hayatı.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz