33. İstanbul Film Festivaline Sayılı Günler Kaldı

01.04.2014 12:28

Her yıl yaklaşık 150 bin izleyiciye ulaşan Türkiye’nin en büyük sinema etkinliği İstanbul Film Festivali’nin 33’üncüsü 5 Nisan’da başlıyor.

 

Akbank’ın onuncu kez desteklediği İstanbul Film Festivali’nin 33’üncüsü, 5–20 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek. Programındaki filmlerin niteliği ve çeşitliliğinin yanı sıra izleyici sayısıyla da önder konumunu koruyan İstanbul Film Festivali, bu yıl da sinemaseverlere 20’nin üzerinde bölümde 200’ü aşkın filmin yanı sıra usta sinemacıların katılacağı söyleşiler, atölye çalışmaları ve sinema dersleriyle dolu iki hafta yaşatacak. 

 
FESTİVALDE ALTIN LALE HEYECANI
 
 
İstanbul Film Festivali'nin en önemli ödüllerinden birisi olan Altın Lale Uluslararası ve Ulusal Yarışma ödülleri için her yıl olduğu gibi bu yılda sinemanın seçkin yapımları arasından düzenlenecek olan jüri oylamasına göre belirlenecek. Kazanan filmlerin ödülleri 19 Nisan Cumartesi akşamı Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda düzenlenecek kapanış ve ödül töreninde verilecek.
 
 
Geçen yıl düzenlenen İstanbul Film Festivali'nde Ulusal Yarışma’da En İyi Film dalında Altın Lale Ödülü’ne Onur Ünlü’nün yönettiği SEN AYDINLATIRSIN GECEYİ filmi layık görülmüştü.