Sinemalar.com

Cannes Film Festivali Başlıyor!

Cannes Film Festivali Başlıyor!
14 Mayıs 2008

61. Uluslararası Cannes Film Festivali bugün başlıyor. Bu akşam gerçekleşecek açılış  töreninde; festivalin açılış filmi olarak, Julianne Moore ve Mark Ruffalo’yu biraraya getiren psikolojik gerilim filmi “Blindness” gösterilecek.

Festivalde “Altın Palmiye” için yarışacak 22 film arasında, dünya ve Türk sinemasının son dönemdeki en önemli yönetmenlerinden Nuri Bilge Ceylan\'ın son filmi \'Üç Maymun da bulunuyor.

Başrollerinde Yavuz Bingöl, Hatice Aslan, Ahmet Rıfat Sungar ve Ercan Kesal’ın yer aldığı film, 61. Uluslararası Cannes Film Festivali’nde 16 Mayıs Cuma akşamı saat 22.30’da gösterilecek.

‘Üç Maymun’, Sean Penn’in başkanlığını yapacağı ve Sergio Castellitto, Natalie Portman, Alfonso Cuaron, Apichatpong Weerasethakul, Alexandra Maria Lara ve Rachid Bouchareb’den oluşan jüri tarafından değerlendirilecek.

Ceylan’ın rakipleri arasında Changeling (Clint Eastwood), The Palermo Shooting (Wim Wenders) ve  Adoration (Atom Egoyan) gibi güçlü isimler var.

Festivalin açılış filmi olan, Fernando Meirelles’in yönettiği Blindness’ın fragmanını herkesten önce Sinemalar.com ayrıcalığıyla izleyebilirsiniz.

 
Haber Kaynağı sinemalar.com

Tüm yorumlar (5)

Avatar
JD-Esra (Figuran) | 14 Mayıs 2011, 16:30

tamam da nerden izleyebiliriz biz cannes film festivalini?
kanal site vb. ??
cannes'a gelen ünlüleri görsem yeter.

Cevap Yaz
0
0
disqotech (Profesyonel) | 20 Ağustos 2010, 06:27

gerçekten güzel bir haber, haber için tebrikler ve teşekkürler.

Cevap Yaz
0
0
Genghs (Amatör) | 14 Ağustos 2008, 15:33

Her festival olduğu gibi bu festivalde de hakedenler kazanamayacaklar...

Cevap Yaz
0
0
Bay-Cinema (Jön) | 14 Mayıs 2008, 15:11

cannes'ın açılış filmi olarak steven spielberg'ün yönetmenliğini üstlendiği indiana joness 4'ün olacağı söylenmişti ama görünen o ki blindness'da karar kılınmış.nbc'nın son filmi üç maymun'da umarım festivalden ödülle döner.

Cevap Yaz
0
0
lost-heroes (Artist) | 14 Mayıs 2008, 15:06

blindness i ve gösterilecek bütün filmleri izlemek isterdim.şimdi bu festivalde olmak vardı.hergün birçok filmi izleme fırsatı.filmler,aktörler ,aktrisler, ödüller.bir sinemasever için çok cazip gözüküyor.tabi gidebilene.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz