Sinemalar.com

Johnny Depp Kaybetmeye Devam Ediyor

24 Nisan 2014

Johnny Depp, yeni filmi 'Transcendence' ile ABD’de yine gişe hasılatı hüsranına uğradı. Film, 3 günde sadece 11 milyon dolar hasılat yaparak 4’üncü sırada yer aldı.

 

Ünlü aktör Johnny Depp, son zamanlarda çektiği filmlerle yapımcıların yüzünü güldürmüyor.

 

Depp’in yeni filmi Transcendence, ABD’de vizyona girdiği ilk 3 günde sadece 11 milyon dolar gişe hasılatı elde etti.

 

100 milyon dolar bütçeyle çekilen,ülke çapında 3 binden fazla sinema salonunda vizyona giren filmin, gişedeki hezimeti ‘yılın en kötüsü’ olarak değerlendirildi.

HER YIL YENİ BİR HÜSRAN 

50 yaşındaki aktör son yıllarda rol aldığı ve gişede başarısızlığa uğrayan filmleriyle anılıyor. Depp’in 2013 yılında vizyona giren 'The Lone Ranger' filmi ABD’de 89 milyon gişe yapmış ve yılın en başarısız filmi seçilmişti.

 

2012’de ise 150 milyon dolar bütçeli 'Dark Shadows' 79 milyon dolar gelir elde etmiş, 2011 yapımı 'Rum Diary' ise dünya çapında sadece 21 milyon dolar kazanç sağlamıştı.

Haber Kaynağı ntvmsnbc.com

Popüler Yorumlar

Kivalo (Dublör) | 24 Nisan 2014, 10:41

İyi de bu Johnny'nin kaybedişi ya da başarısızlığı olarak anılmamalı. Yapımcılar neye güvenerek bu kadar para harcıyor o sorgulanmalı. Adam aktör işi bu. Malesef kariyerindeki bazı filmler benim için bir anlam ifade etmese de bu konuda Depp'i suçlayacak bir durum yok.

0
10
elifcukuraktemur (Amatör) | 24 Nisan 2014, 11:31

Johnny'nin kaybedisi mi,sacmalamayin lütfen. Ne yani adamin her çektiği film hasilat rekoru kirmak zorunda mi??? Johnny Deep bir karakter oyuncusu, bu güne kadar rol aldiği filmlerde çok çok basariliydi, bu yadsınamaz, eğer bu film yeterli basariya ulasamamissa neden Johhny kurban, tek basina mi çekiyor filmi?

0
6

Tüm yorumlar (34)

Avatar
Nightingale (Profesyonel) | 6 Haziran 2015, 12:45

Transcendence filmi herkese hitap etmeyecek bir filmdi. Bunu herkese hitap edecek bir film yapması yönetmenin ve senaristin elindedir. Bu film Johnny Deep yüzünden olduğunu kanıtlamaz. Johnny Deep en iyi şekilde filmini oynar. Onun kaybetmesiyle bir alakası olamaz.

Cevap Yaz
0
1
bedbinhayalet (Star) | 15 Nisan 2015, 21:26

Şu haberin Johnny Depp'e yapılması ne kadar üzücü! Nicolas Cage, Matt Damon gibi bizi defalarca hayal kırıklığına uğratan birçok oyuncu dururken, Depp ve oynadığı filmler kötüleniyor. Oyunculuğu asla eleştirilemez; her filmde farklı bir karakter, uçuk bir tipi en iyi şekilde canlandıran nadir aktörlerdendir. Cage gibi berbat senaryoları, basit baş rolleri kabul etmez. Morgan Freeman gibi aynı karakterin rolünü defalarca oynamaz. Jason Statham gibi her zaman iyi dövüşçü ve kadınların hayran olduğu saçma karakter rollerini kabul etmez. Depp'i korsan rolünde görürsünüz; ama bildiğiniz, alıştığınız korsan rolleri gibi değildir, çok farklı bir korsandır o. Kızılderili rolünde görürsünüz; ama yıl 2013'tür ve uçuk bir kızılderilidir. Çizgi filmde, animasyonda veya bir çocuk filminde enteresan bir şekilde karşınıza çıkarken aynı yıl içinde bir katil rolünde izlersiniz. Kabul ettiği romantik filmler bile farklıdır, elleri olmayan bir karakter olarak romantik filmde çıkar krşınıza. Ve her tür filmde oynamıştır, sadece ses getiren macera türü ile sınırlamaz kendini. Kesinlikle olumsuz eleştirilerin olduğu şu habere yakışmayacak bir aktördür. Ben bir Johnny Depp hayranı değilim ama; saçma veya haksız olan tüm yorum ve eleştirilere karşıyım...

Cevap Yaz
0
1
willapark (Amatör) | 12 Şubat 2015, 23:09

Hala Johnny Deep hayranlığını anlayabilmiş değilim.Bu adamın Karaip Korsanları dışında gişe yapmış filmi var mı? Ha Karaip Korsanları'da film olduğu içindi.

Cevap Yaz
1
0
bedbinhayalet (Star) | 17 Eylül 2015, 00:51

Johny Deep- Vikipedi
Filmlerde birbirinden zıt, görsel olarak renkli ve tipik karakterleri canlandırmasıyla tanınmaktadır. Resmi Araştırmalara Göre dünya üzerinde en çok hayrana sahip oyuncudur.Ayrıca Karayip Korsanları'nın son filmi Karayip Korsanları Gizemli Denizlerde filminde oynamak için 75 milyon dolar alarak bir film için en çok ücret alan oyuncu olarak Guiness Rekorlar kitabına girmiştir . Toplamda ise son 10 yılın en çok para kazanan oyuncusudur. Dünya sinema tarihinde 1 milyar dolar'dan fazla gişe elde eden 12 filmden 8 tanesi Johnny Depp'e aittir (Karayip Korsanları: Ölü Adamın Sandığı, Karayip Korsanları:Gizemli Denizlerde, Alice İn Wonderland, Karayip Korsanları: Dünyanın Sonu) Bu zaman kadar çektiği filmlerin toplam hasılatı 8 milyar dolar'dan fazladır . Her yıl düzenlenen ve kazananları halk tarafından seçilen People Choice's Awards'da(Halkın Seçimleri) 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2010, 2011, 2012, 2014 yılların da Halkın Favori Aktörü seçilmiştir.

0
0
mysteryboils (Artist) | 18 Aralık 2014, 10:36

Burada Titanic'te Jack'i, Mr. & Mrs. Smith'te John Smith'i, Matix'te Neo'yu ve daha nice başarılı yapımdaki efsane rolleri oynamayı reddeden bir aktörden bahsediyoruz. "Her yapımda yer almasın" "İyi seçseymiş" gibi yorumlar görmek üzücü açıkçası. Johnny'i farklı kılan da bu zaten. Bir çok ünlü aktörün asla yer almayacağı yapımları, rolleri beğeniyor ve o rolü yaşıyor. Adam yaptığı işin hakkını veriyor ama yer aldığı filmleri tek başına kurtaramaz ki.

Cevap Yaz
0
1
perspective (Figuran) | 31 Ekim 2014, 16:41

Bu çok doğal çünkü film o kadar da iyi değil, lone ranger da değildi, dark shadows da değildi. Aktör tek başına filmi kurtaramaz. Ama johnny kalitesindeki bir adamın da böyle kötü seçimler yapması hoş değil. Tabii diyosanız ki aktör bu paraya bakar orda da haklı olduğunuzu söyleyebilirim.

Cevap Yaz
1
0
Görüşleriniz