Sinemalar.com

Star Trek 3'ü Roberto Orci Yönetecek

15 Mayıs 2014

Star Trek serisinin ilk iki filminde yer alan J.J. Abrams'ın Yıldız Savaşları serisine geçmesiyle birlikte Star Trek serisi için yeni bir isim aranıyordu. Dün yapılan açıklamaya kadar bir çok isim konuşulmuş olsada, sonunda Roberto Orci'nin ismi resmi olarak açıklandı.

 

Serinin ilk iki filminde senarist kadrosunda yer alan Orci, Star Trek evrenine hakim olmasından dolayı böyle bir kararın verdildiği söylendi. Her ne kadar kariyerinde yönetmelik tecrübesi bulunmayan Orci; Transformers, İnanılmaz Örümcek Adam 2 gibi bir çok filmin senaristliğini üstlendi.

 

Yönetmenlik tecrübesi bulunmayan Orci'nin yeni filmin çekimlerinde nasıl bir değişikliğe gideceği merak konusu olsada, sinema dünyasında bu seçim olumlu karşılandı.

 

Yeni serinin üçüncü filmi olacak olan Star Trek 3, Star Trek filmlerinin on üçüncüsü olacak. Filmin 2016 yılında vizyona girmesi bekleniyor.

Tüm yorumlar (7)

Avatar
Nightingale (Profesyonel) | 14 Haziran 2015, 16:08

2015 harika filmlerle bitiriyoruz. Bir ödül 2016 oluyor. Beklediğim film sayısı gittikçe artıyor.

Cevap Yaz
0
1
WhiteWalter (Profesyonel) | 20 Nisan 2015, 15:46

Roberto Gaston Orci (d. 1973) Meksikalı senaryo yazarı,film ve televizyon yapımcısıdır.Star Trek, The Legend of Zorro, Görevimiz Tehlike III, Transformers, ve Alias'ın yapımcılığını üstlenmiştir.J.J. Abrams ve Alex Kurtzman ile birlikte FOX TV'nin beğenilen şov programı Fringe'nin yaratıcısıdır. The Hollywood Reporter 2007 yılında Roberto Orci'yi Hollywood'un en güçlü 50 latininden biri seçmiştir.
Umarız iyi bir devam filmi olur.

Cevap Yaz
0
2
dikenlitel (Amatör) | 28 Mayıs 2014, 17:20

son star trek filmi film bile değildi yönetmenin değişmesi iyi olmuş.bir de senaryoyu şu lindelof yazmasın artık

Cevap Yaz
1
0
mtufan_bozkurt (Amatör) | 24 Mayıs 2014, 11:31

yönetmenlik deneyimi olmasa da adı çok bilinen birisi sanırım j.j.abrams tan sonra star trek evrenine yabancı olmayan ve abrams kadar adı duyulmuş birini aradılar. abrams la çalışmış olması da büyük bir artı. abrams ın yerini dolduracağını hiç düşünmüyorum

Cevap Yaz
0
0
TF5 (Dublör) | 20 Mayıs 2014, 10:07

J.J Abrams ne güzel gidiyordu ya,yönetmenlik tecrübesi bulunmayan birinin böyle ağır bir seriyi yüklenmesi hiç de akıl karı değil.Umarım seriyi batırmaz...

Cevap Yaz
0
1
Görüşleriniz