Sinemalar.com

Foxcatcher’dan Yeni Fragman Geldi

21 Mayıs 2014

Moneyball ve Capote filmlerinin yönetmeni Bennett Miller'ın yeni filmi Foxcatcher'ın yeni fragmanı yayınlandı.

 

Cannes Film Festivali'nde izleyicilerle buluştuktan sonra, izleyenlerden olumlu yorum almış ve senaryosunun gerçek bir hikayeden esinlenerek yazılmasıyla birlikte sinema severlerin tüm dikkatini çekmişti. Filmin senaryosunu ise E. Max Frye ve Dan Futterman yazdı.

 

Film olimpiyat güreş şampiyonu olan Mark Schultz'un hikayesini konu alıyor. Filmde Schultz'un kardeşi John du Pont birisi tarafından öldürülür ve Schultz'da intikam alma çabası içerisine girer. Filmin başrollerinde Channing Tatum, Steve Carell ve Mark Ruffalo gibi isimler yer almaktadır.

 

Foxcatcher Türkiye'de 14 Kasım'da vizyona girecektir.

Tüm yorumlar (3)

Avatar
WhiteWalter (Profesyonel) | 20 Nisan 2015, 10:55

Gerçek olaylardan yola çıkılarak beyazperdeye aktarılan Foxcatcher Takımı, eksantrik bir milyoner olan John du Pant ve iki şampiyon güreşçi olarak nam salan Mark ve Dave Schultz kardeşler arasındaki trajik ilişkinin karanlık ve büyüleyici hikayesini anlatıyor.

Altın Madalya sahibi genç güreşçi Mark Schultz, 1988 Seul Olimpiyatları için bir ekip oluşturmak için zengin varis olan John du Pont tarafından son drece ihtişamlı olan Pont mülküne davet edilir. Shultz nihayet saygın kardeşi, Dave’in kanatlarının altından sıyrılarak dışarı adım atabilmek umuduyla, bu eşi bulunmaz fırsata gözü kapalı "evet" der. Gizli ihtiyaçları doğrultusunda aradığı motivasyonu elde eden du Pont, dünya standardında bir güreş takımını oluşturarak hem annesinin hem de etrafındaki diğer insanlara kendisini kanıtlamayı hedefler.

Schultz kardeşlerin trajik öyküsünü perdeye taşıyan filmin yönetmenliğini Bennett Miller üstlenirken, filmin başrollerini Channing Tatum, Mark Ruffalo ve du Pont rolünde takdir toplayan Steve Carell üstleniyor.
Filmi halen izlemeyenler için bir özet niteliğinde,paylaşmak istedim.

Cevap Yaz
0
0
dikenlitel (Amatör) | 26 Mayıs 2014, 17:01

filmin gösterimi 2014 'e ertelenmeseydi steve carell geçtiğimiz yıl Oscar'a aday olabilirdi

Cevap Yaz
0
0
dikenlitel (Amatör) | 25 Mayıs 2014, 12:49

bennett miller Cannes'da en iyi yönetmen seçildi

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz