Sibel Kekilli'den Game of Thrones İtirafı

28.05.2014 09:49

Game Of Thrones dizisiyle adından söz ettiren Sibel Kekilli, Madrid'deki festivalin onur konuğu oldu. Kekilli, oynadığı diziyle ilgili şaşırtan bir itirafta bulundu.

 

Almanyalı Türk oyuncu Sibel Kekilli İspanya’nın başkenti Madrid’de düzenlenen Uluslararası Fantastik Film Festivali’nin onur konuğu oldu. ’Shae’ karakterini canlandırdığı dizi Game Of Thrones’un tüm dünyada olduğu gibi İspanya’da da büyük ilgi çekmesinin Kekilli’nin bu festivale davet edilmesinde büyük rol oynadığı açıklandı. Madrid’de basının karşısına geçen Türk asıllı Alman oyuncu, dizideki rolünden dolayı memnuniyetini dile getirdi.

 

DİZİDEKİ İHANETİ SORULDU

 

Sibel Kekilli, Shae rolünün sanat hayatının bir dönüm noktası olduğuna dikkat çekerek gelecekle ilgili projelerini açıkladı. Almanya’da isimlerini şimdiden açıklayamayacağı bazı çalışmaları olduğuna dikkat çeken Kekilli tüm dikkatini sadece Game of Thrones dizisine verdiğini söyledi. Sibel Kekelli, dizide sevgilisi rolünü oynayan Tyrion’a neden ihanet ettin sorusuna, "herkesin hem sanat hayatında hem de gerçek hayatında iki yüzü vardır, birini aldatırsanız, zarar verirseniz o da size aynı şekilde cevap verir, sonunu merak ediyorsanız, diziyi izlemeye devam edin" dedi.

 

ŞAŞIRTAN İTİRAF

 

Shae rolü nedeni ile bir çok kesimden eleştiri aldığını da sözlerine ekleyen Kekelli şunları söyledi: "Bu eleştirilere işimi iyi yaptığıma inandığım için saygı gösterdim." Türk asıllı Almanya oyuncu, 4 yıldır bu rolde oynadığını da hatırlatarak aynı kişilerle uzun bir süre kameranın önünde beraber çalışmanın tadının bir başka olduğunu belirtti. Sibel Kekilli son olarak piyasada çok sayıda dizi filmi olmasına rağmen halkın Game Of Thrones’e büyük ilgi göstermesinin bir sorumluluğu olduğunun da altını çizerek diziye ilham kaynağı olan George R.R Martin’in kitabını henüz okumadığını itiraf etti.