Sinemalar.com

Nuri Bilge'nin Rekoru Recep İvedik'in 33'te Biri

17 Haziran 2014

Nuri Bilge Ceylan'a Altın Palmiye ödülünü getiren ve diyalogları en bol film olarak nitelendirilen 'Kış Uykusu' filmi her ne kadar izleyici kitlesini arttırsa da 'Recep İvedik 4' filminin 33'te biri kadar izleyici topladı.

 

Nuri Bilge Ceylan’ın, Cannes’da Altın Palmiye ödülü kazanan “ Kış Uykusu” filmi yönetmenin kendi gişe rekorunu kırma yolunda ilerliyor. 

 

Geçtiğimiz cuma günü vizyona giren film, 43 bin 495 kişi tarafından izlendi. Filmin ilk hafta sonu hasılatı ise 536 bin TL oldu. Böylece, “Kış Uykusu” Nuri Bilge Ceylan filmleri arasındaki en yüksek ilk üç gün rakamına ulaşmış oldu. Fakat 39 kentte 123 sinema salonunda gösterime giren film, yine de genel sinema izleyicisi tarafından fazla rağbet görmedi. 3 saat 20 dakikalık film, Nuri Bilge Ceylan’ın şimdiye dek çektiği ‘diyalogları en bol filmi’ olarak da niteleniyor.

 

“Recep İvedik 4” adlı film, ilk üç gününde 1 milyon 641 bin seyirciye ulaşmıştı. Kaba bir hesapla Recep İvedik 4’ün izleyici sayısı “Kış Uykusu”nun 33 katı. (Hurriyet.com.tr)

Haber Kaynağı radikal.com.tr

Popüler Yorumlar

sertac_saricoban (Amatör) | 17 Haziran 2014, 15:05

IQ seviyemizi gosteriyor iste amerikada odul alir burda cope atilir

0
5
eski_dede (Figuran) | 17 Haziran 2014, 19:41

Film ile ilgili haberi olmadan , ödülü alınca filmi öğrenenler ve diğer filmleri yerden yere vuranlar . Bunca zaman neredeydiniz acaba ? Film ile ilgili onca haber çıktı bu sitede diğer sitelerde hiç destek verdiniz mi sormak isterim . Filmin bu başarısını görünce birden filmin arkasına sığınmaya başladınız hepiniz . Ödül almasa saçma bir filmdir izlenmez diye yorum atan sizler aslında en büyük Kış Uykusu'ndasınız ama haberiniz yok . Umarım artık sinemanıza sahip çıkarsınız ..

0
5

Tüm yorumlar (12)

Avatar
erdaltemel (Amatör) | 14 Mart 2016, 16:24

turk milleti akillidir ve zekidir onlar kendilerine bu filmi hakaret sayarlar ,,omurgasiz bir toplum da dogup ve buyuyup olmekten nefret ettim ve hayatimi ulkemi degistirdim,oleceksemde omurgali bir yasam icersinde olmeyi yeglerim,

Cevap Yaz
0
0
TerraMater (Dublör) | 27 Haziran 2014, 12:37

Sinemada bir filmi diğer filmle mukayese etmenin bir anlamı olduğunu düşünmüyorum.İki filminde birbiriyle alakası yok sonuçta.Kış Uykusu aldığı ödülü sonuna kadar hak etmiş bir yapım.Recep İvedik gibi filmler ise maalesef Türk halkının dikkatini çeken ve içeriği nedeniyle gene maalesef ki izlenen bir film..Öyle bir filmin çok büyük başarı elde etmesi tartışır bir durum ama kış uykusu daha fazla ilgiyi hak ediyor.

Cevap Yaz
0
0
bascanvan (Amatör) | 25 Haziran 2014, 09:33

oyunculuk on numara özellikle demet akbağ. süper oynamış ama film çok sığ, direk konuya giriyor ve sürekli bi tartışma.. sürekli bi tartışma. arkadaşla izlemeye gittik ve bir saat sonra filmden çıktık.

Cevap Yaz
1
0
dreamlike (Profesyonel) | 19 Haziran 2014, 12:52

Sadece merak ettiğim Recep İvedik filmi olmasaydı mukayese etmek için neyi kullanacaktık.Buradaki yorumların çoğunda, gazete haberlerinde devamlı aynı şey. Övünelim, daha çok değer verelim ama beğenmeyenlere bu tarz yapımlara ısınamayanlara hakaret etme fırsatı haline getirilmesin.

Cevap Yaz
0
0
ashles (Dublör) | 18 Haziran 2014, 19:33

Tam da beklenen haber.Bravo devam böyle alacaz oscarı...

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz