Sinemalar.com

Kuzey Kore Yönetimi, 'The Interview' Filminden Rahatsız

22 Haziran 2014

Seth Rogen ve James Franco'nun başrolünde oynayacağı The Interview adlı film, Kuzey Kore temsilcileri tarafından sert bir şekilde eleştirildi.

Önümüzdeki Ekim ayında Amerika Birleşik Devletleri'nde vizyona girmesi planlanan ve Amerikalı bir talk show sunucusuyla yapımcısının Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'a suikast düzenleme çabasının anlatıldığı The Interview adlı komedi filmi şimdiden çok konuşulmaya başlandı. İlk resmi fragmanı geçen hafta çıkan filmin konusu, Kuzey Kore-ABD Barış Merkezi sözcüsü Kim Myong-chol tarafından eleştirildi.

Myong-chol, hikayenin ABD yönetimi ve halkının içinde bulunduğu umutsuz duruma işaret etmesi nedeniyle ironik olduğunu söylerken, yabancı bir lideri öldürme girişiminin Amerika'nın daha önce Afganistan, Irak, Suriye ve Ukrayna'da geçmişte yaptıklarını yansıttığını belirtti. Ayrıca ABD başkanı Barack Obama'nın dikkatli olması gerektiğini söyleyip, John F. Kennedy'nin de geçmişte bir Amerikalı tarafından öldürüldüğüne dikkat çekti.

Myong-chol ayrıca, başkan Kim Jong-un'un çok büyük bir ihtimalle The Interview filmini seyredeceğini de açıkladı. Filmde Kuzey Kore devlet başkanını Randall Park canlandırıyor.

Haber üzerine Seth Rogen resmi twitter hesabından, "Görünen o ki, Kim Jong-un filmi seyretmeyi planlıyor. Umarım hoşuna gider." şeklinde bir tweet attı.

Tüm yorumlar (9)

Avatar
agariocu (Dublör) | 25 Haziran 2014, 15:06

kuzey korenin yaptıkları amaerika'nın yanında ne ki yani dinime küfreden müslüman olsa hesabı :D

Cevap Yaz
0
0
deckard (Artist) | 23 Haziran 2014, 15:57

Kuzey Korelilerde Afagnistan ve Pakistanda insansız hava uçaklarıyla binlerce kişiy i öldüren Obama'ya suikast filmi çeksinler.Bu arada James Franco'dan hiç hazzetmezdim şimdi iğreniyorum.

Cevap Yaz
1
0
deckard (Artist) | 23 Haziran 2014, 15:53

Amerika böyle salak saçma sapan filmler yapacağına Soğuk Savaş döneminde,Irak,Afganistan ve Pakistanda yaptığı katliamlara zulümlere baksın.

Cevap Yaz
0
1
cemertem (Artist) | 24 Haziran 2014, 01:03

Biz bıktık kendi seyircileri bile bıktı. Bu tarz filmlerde IMDB'den okuduğum kadarıyla ciddi eleştiriler getiriliyor ama ticari zeka o biçim adamlarda... Şaşmamak elde değil!

0
0
VIP (Dublör) | 23 Haziran 2014, 13:48

Kim Jong-un adamımsın büyük deha aasdfghjkl

Cevap Yaz
0
1
stalkerlp (Amatör) | 23 Haziran 2014, 13:33

çok saçma ve hiç ilgi çekici değil kuzey kore nin yaptığı kötülüklerin toplayıp 500 le çarpsan yine bir Amerika etmez

Cevap Yaz
0
2
Görüşleriniz