Sinemalar.com

‘Mistik Olay’ Çok Konuşulacak!

‘Mistik Olay’ Çok Konuşulacak!
2 Haziran 2008

Altıncı His” ve “Signs” filmlerinin yönetmeni M. Night Shyamalan yavaş yavaş yaklaşan, kalp atışlarınızı hızlandıracak bir gerilim ile geri dönüyor.

Yönetmenin son filmi “Mistik Olay”da (The Happening), açıklanamayan ve yalnızca insan ırkını tehdit eden bir olaydan kaçan bir ailenin hayatta kalma savaşını nefes nefese izleyeceksiniz.

Sinema tarihinin en çok seyredilen filmleri arasına girmeyi başaran “Altıncı His”in başarılı yönetmeni Shyamalan, “Mistik Olay” adlı yeni filminin çıkış hikayesini şöyle anlatıyor: “NewYork’a gidiyordum. Çok güzel bir gündü ve yolun iki yanında ağaçlar vardı. Birden kendi kendime düşündüm. ‘Eğer bir gün doğa bize karşı olursa başımıza neler gelir?’ İşte o an karakterleri ve hikayesi ile The Happening beynimde canlandı. Bu muhteşem bir duyguydu çünkü bir filmin fikrini ortaya çıkarmak,  filmin yapısını oturtmak çok zor olduğu için oldukça zorlayıcı ve zaman alıcı bir iştir.”

13 Haziran’da gösterime girecek filmin konusu ise şöyle:  Herhangi bir uyarı olmadan, ansızın Amerika’nın birçok şehrinde sebebi açıklanamayan garip ölümler meydana gelmeye başlar. İnsan davranışlarındaki bu garip değişikliğe neyin sebep olduğu bilinmemektedir. Yeni bir terrorist saldırı mı?  Yapılan yüksek teknolojik deneylerde ters giden bir şeyler mi oldu? Bir tür şeytani toksik silah mı? Yoksa kontrolden çıkan bir virüs mü? Havayolu ile mi yoksa suyla mı bulaşıyor? … Ve nasıl?

Haber Kaynağı sinemalar.com

Tüm yorumlar (20)

Avatar
TwostarT (Star) | 9 Mayıs 2011, 00:40

Çok güzel bir film.... Şiddetle tavsiye ederim...    

Cevap Yaz
0
0
disqotech (Profesyonel) | 20 Ağustos 2010, 06:28

gerçekten güzel bir haber, haber için tebrikler ve teşekkürler.

Cevap Yaz
0
0
fantastic (Amatör) | 8 Eylül 2009, 11:22

ya arkadaşlar lütfen güzel diyip durmayın hayatım izledigim en kötü filmlerden biriydi hatta dünyalar savasından bile kötü.nasıl salgın baslıyo nasıl bitiyo adam akıllı anlatamamıslar bile.cok sıradan vasat bi film.cok sacma büyük gruplar ölüyo diolar yaslı kadın tek basına ölüyo bunlar 3 kişi dısarda hiçbirsey olmuyo kutsanmıs mı bunlar.bunları göz önünde bulundurun yani

Cevap Yaz
0
0
Mikrooplazma (Amatör) | 28 Aralık 2013, 21:28

Filmi dikkatle izleseydin, salgının "insanların fazla olduğu yerlerde" etkili olduğunu anlardın. Filmin ilerleyen sahnelerinde bunu farkediyorlar ve gruplara ayrılıyorlar. Yaşlı kadının ölmesi konusuna gelince... Kadın önce kafasını taştan yapılmış evin duvarlarına, sonra da 2 kez evin camlarına çarpıyor. O kadar kan kaybıyla yaşaması mümkün mü? 3 kişi dışarı çıktığında salgın zaten sona eriyor. Hatta adam da diyor bunu. Lütfen filmi dikkatle izleyip öyle yorum yapın. Ne sinemaya gittiğiniz var, ne bir destek verdiğiniz var. Bedavadan internet veya televizyondan izliyorsunuz. Sonra da ileri geri yorum yapıyorsunuz. Emeğe saygınız olsun birazcık...

0
0
DcK35 (Dublör) | 10 Ekim 2009, 11:48

eğer dikkatli izleseydin gerçekten çok güzel bir film olduğunu anlardın. bence öle bakıp geçmişin sen sadece filme

0
0
ece41 (Amatör) | 3 Eylül 2009, 17:02

Başta güzel giderken sonunu güzel bağlayamamışlar. Daha güzel bi son olabilirdi.

Cevap Yaz
0
0
tykheee (Figuran) | 20 Temmuz 2010, 18:12

Tam shayalamanın tarzı ıste asla baglayamıyor zaten fılmı.

0
0
ustasinemaelestirmeni (Amatör) | 31 Temmuz 2009, 02:29

Mükemmel bir filmdi. Mutlaka seyredin. Tavsiye ederim

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz