Çağan Irmak'ın Yeni Filminde Işıl Yücesoy da Rol Alacak

03.07.2014 11:20
Çağan Irmak'ın Yeni Filminde Işıl Yücesoy da Rol Alacak

Oyuncu ve ses sanatçısı Işıl Yücesoy, yapımını Taff Pictures’ın yaptığı, Çağan Irmak'ın yeni filmi "Unutursam Fısılda" ile uzun bir aranın ardından beyaz perdede olacak.

 

"Çemberimde Gül Oya" ve "Yol Arkadaşım" adlı dizilerde Çağan Irmak'la birlikte çalışan Işıl Yücesoy, yine Irmak’ın “Prensesin Uykusu” filminde konuk oyuncu olarak rol almıştı.

 

Yıllar sonra gelen hesaplaşma

 

Bir dönem sahneye çıkan ve plakları bulunan Işıl Yücesoy, Irmak'ın yeni filmi "Unutursam Fısılda" da "Ayperi" nin ablası Hanife karakterini canlandıracak. Yıllar sonra her şeyin başladığı noktaya dönen Ayperi ve ablası Hanife’nin hesaplaşmaları izleyenlere duygusal anlar yaşatacak.

 

Hanife ve Ayperi'nin sırrı

 

Yaşadığı kasabadan Tarık ile birlikte özgürlüğe ve müziğe kaçan Ayperi, yanında Hanife’nin bir sırrını da götürür. Bu sır Ayperi'yi Ayperi yaparken, Hanife’nin de hayatını da şekillendirir. Hanife ve Ayperi yıllar sonra karşı karşıya geldiklerinde, birbirlerinin yüzünde yapabildiklerini ve yapamadıklarını görür.

 

İki eski ses sanatçısı kardeş rolünde

 

Çağan Irmak'ın senaryosunu yazdığı ve yönettiği Unutursam Fısılda'nın oyuncuları da filmin anlattığı hikayeye uygun olarak ses sanatçılığı geçmişini taşıyor. Ayperi karakterine hayat veren Hümeyra gibi kardeşi Hanife’yi canlandıran Işıl Yücesoy da geçmişte plaklar çıkarmış bir sanatçısıydı. Müzik dünyasının içinden geçen iki usta oyuncu bu filmde müzikte kesişen iki kardeşin hayatına can verecek.