Sinemalar.com

Çağan Irmak'ın Yeni Filminde Işıl Yücesoy da Rol Alacak

Çağan Irmak'ın Yeni Filminde Işıl Yücesoy da Rol Alacak
3 Temmuz 2014

Oyuncu ve ses sanatçısı Işıl Yücesoy, yapımını Taff Pictures’ın yaptığı, Çağan Irmak'ın yeni filmi "Unutursam Fısılda" ile uzun bir aranın ardından beyaz perdede olacak.

 

"Çemberimde Gül Oya" ve "Yol Arkadaşım" adlı dizilerde Çağan Irmak'la birlikte çalışan Işıl Yücesoy, yine Irmak’ın “Prensesin Uykusu” filminde konuk oyuncu olarak rol almıştı.

 

Yıllar sonra gelen hesaplaşma

 

Bir dönem sahneye çıkan ve plakları bulunan Işıl Yücesoy, Irmak'ın yeni filmi "Unutursam Fısılda" da "Ayperi" nin ablası Hanife karakterini canlandıracak. Yıllar sonra her şeyin başladığı noktaya dönen Ayperi ve ablası Hanife’nin hesaplaşmaları izleyenlere duygusal anlar yaşatacak.

 

Hanife ve Ayperi'nin sırrı

 

Yaşadığı kasabadan Tarık ile birlikte özgürlüğe ve müziğe kaçan Ayperi, yanında Hanife’nin bir sırrını da götürür. Bu sır Ayperi'yi Ayperi yaparken, Hanife’nin de hayatını da şekillendirir. Hanife ve Ayperi yıllar sonra karşı karşıya geldiklerinde, birbirlerinin yüzünde yapabildiklerini ve yapamadıklarını görür.

 

İki eski ses sanatçısı kardeş rolünde

 

Çağan Irmak'ın senaryosunu yazdığı ve yönettiği Unutursam Fısılda'nın oyuncuları da filmin anlattığı hikayeye uygun olarak ses sanatçılığı geçmişini taşıyor. Ayperi karakterine hayat veren Hümeyra gibi kardeşi Hanife’yi canlandıran Işıl Yücesoy da geçmişte plaklar çıkarmış bir sanatçısıydı. Müzik dünyasının içinden geçen iki usta oyuncu bu filmde müzikte kesişen iki kardeşin hayatına can verecek.

Tüm yorumlar (3)

Avatar
Nightingale (Profesyonel) | 4 Haziran 2015, 15:49

İyiki rol almış. Çok başarılıydı. Hayranlıkla izledim.

Cevap Yaz
0
1
TheBlindBusker (Star) | 3 Temmuz 2014, 18:59

Üvey Baba dizisinde Hanım Ağa karakteriyle tanımıştım kendisini, çok büyük bir oyuncu. O rolün hakkını vermek kolay değildi fakat biz onun oyuncu olduğunu unuttuk, Hanım Ağa olarak izledik. Güzel bir tercih olmuş.

Cevap Yaz
0
3
Gamzeli35 (Figuran) | 3 Temmuz 2014, 17:45

Eminim Harika bir film olacak..Çağan Irmak'ın yenilikçi, duyarlı, içten sinemasını çok seviyorum....

Cevap Yaz
0
2
Görüşleriniz