Sinemalar.com

Eskişehir'de Kemal Sunal Sergisi Açılacak

3 Temmuz 2014

Türk sinemasının usta oyuncusu Kemal Sunal, ölümünün 14'üncü yılında mezarı başında anıldı.Sunal için Zincirlikuyu Mezarlığı'ndaki kabri başında anma töreni düzenlendi. Törene, Kemal Sunal'ın annesi Saime, oğlu Ali ile kızı Ezo Sunal, yakınları ve sevenleri katıldı. 

 

Kur'an-ı Kerim okunması ve dua edilmesinin ardından Sunal'ın mezarına karanfiller bırakıldı. Ali Sunal, gazetecilere yaptığı açıklamada, babasına büyük özlem duyduğunu söyledi. Sunal, "Onu her sene daha çok özlüyoruz. Tesellimiz, babamı her zaman yanımızda gibi düşünmek oluyor. Buraya gelince duygular daha başka oluyor. Söylenen her kelime ve cümleye cevabım oluyor ama en çok tıkandığım gün bugün oluyor. Her sene babamı anıyoruz. Herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.

 

Eskişehir'de Kemal Sunal sergisi açılacak

 

Eskişehir'de babasıyla ilgili sergi açılacağını dile getiren Sunal, "Annem, serginin açılışıyla ilgilendiği için Eskişehir'de bulunuyor. Ben de duadan sonra Eskişehir'e, o sergiye bakmaya gideceğim. Umarım Türkiye'nin her yerine Kemal Sunal sergisini ulaştırırız" ifadelerini kullandı.

 

Sunal, sergide babasının film kostümlerinin, özel eşyalarının ve aksesuarlarının yer aldığını anlatarak, usta oyuncunun kendine ve sanatına olan duyarlılığının sergide görülebileceğini söyledi. 

 

Babasının rol aldığı filmlerin her gün televizyonda yayımlanmasına ilişkin soru üzerine Sunal, filmlerin seyirciyle buluşmasının güzel olduğunu kaydetti. 

 

Ali Sunal, "Babamı hayattayken görmemiş gençlerin, küçük çocukların bile hala babamla gülüyor olması güzel ve mutluluk verici. Ben ise babamın filmlerini, duygusallaşmanın bir tık ötesine geçtiğim için izleyemiyorum" dedi. 

Haber Kaynağı cnnturk.com

Tüm yorumlar (2)

Avatar
SeydaaM (Dublör) | 6 Temmuz 2014, 15:21

Çöpcüler kralı bence dünya klasikleri arasında olmayı hak ediyor,çok merak ediyorum yapancı izleyiciler bu büyük insanın filmleri hakkında ne düşünüyorlar,yaptıkları yorumlar neler :)

Cevap Yaz
0
3
gamze_sehla (Figuran) | 6 Temmuz 2014, 03:02

harika bir haber

Cevap Yaz
0
1
Görüşleriniz