Sinemalar.com

Harry Potter Geri Mi Dönüyor?

8 Temmuz 2014

Dünyada geniş çapta bir hayran kitlesine sahip Harry Potter serisinin yazarı J.K. Rowling, Pottermore adlı internet sitesine Harry Potter'ın devam hikayesini yazdı.

 

Dünya çapında birçok hayranı bulunan Harry Potter serisinin yazarı J.K. Rowling, kitabın hayran sitesi Pottermore’a yeni bir hikaye yazdı. 2007’den bu yana Potter’la ilgili bir metin yazmayan ünlü yazar, hayranlarını şaşırttı. Yazısını, kitaptaki Rita Skeeter adlı gazetecinin dilinden kaleme alan Rowling, hikayeyi sitenin Daily Prophet adlı bölümüne, köşe yazısı formatında yükledi.

 

1500 kelimelik hikayede Potter, 34 yaşına basmak üzereyken tasvir ediliyor. Yakın arkadaşları Ron ve Hermione ve ailesiyle birlikte Quidditch Dünya Şampiyonası’nı izleyen Harry’nin saçlarında beyazlar olması dikkat çekiyor. Ron’un saçlarının ise seyreldiği belirtiliyor. 


HARRY YAŞINA UYGUN GİYİNMİYOR 

 

Hikayenin bir diğer dikkat çekici noktası ise Harry’nin Ginny Weasley ile yaşadığı evlilikle ilgili yapılan tahminler. Gazeteci Skeeter, Harry’nin aynı gözlüğü taktığını belirtirken, yaşına uygun giyinmediği için onu eleştiriyor.

 

Birçok karakterin hayatıyla ilgili detaylara yer verilen yazının ardından hayranlar yeni bir kitabın basılıp basılmayacağı sorusunu sormaya başladı. Rowling’in sözcüsü Mark Hutchinson ise yeni bir romanın planlanmadığını ifade etti. 

Haber Kaynağı radikal.com.tr

Popüler Yorumlar

iremnazdemir (Profesyonel) | 9 Temmuz 2014, 09:47

asla tadında kalmaz değil mi ? çünkü para her daim tatlıdır kabak tadı verene paranın dibininde dibine vurmak için devamını yazabilirler yani. ya da ilgi çekmeye unutulmamaya da çalışıyor olabilir yazarımız kim bilir amacı ne ?

1
5

Tüm yorumlar (28)

Avatar
RoodRegina (Dublör) | 19 Temmuz 2015, 19:47

İster para için denilsin ister unutulmama çabaları denilsin ama şu gerçeği kimse değiştiremez; hikaye bitse bile hikayenin kahramanlarını biz hep kendi içimizde yaşatmaya devam ediyoruz. Kaldı ki burada bahsi geçen kahraman/kahramanlar dünyada büyük yankı uyandırmayı başarmış ve oldukça ön planda olan bir kişilerdi. Herkes devam edilmemesi gerektiğini düşünse bile aslında bence herkes devamı gelse gene onlarca insan oturur, izler. Çünkü bizi bu çekimserliğe iten - maalesef bir hayli benzer örneklerinde olduğu hikayelerde olduğu gibi- tabiri caizse işi batıracaklar korkusu. Kendi adıma konuşmam gerekirse bugün devamı yayınlansa/çekilse biliyorum gidip okuyacağımı/izleyeceğimi.

Cevap Yaz
0
0
WhiteWalter (Profesyonel) | 20 Nisan 2015, 09:07

2011'den bu yana devam filmi gelmedi.Kim bilir belki de serinin 9.filmi de gelebilir ilerleyen günlerde,bekleyip görelim.

Cevap Yaz
1
0
atakansimsek (Amatör) | 28 Ocak 2015, 12:52

Bize verdiği hazzı verecek bir kitap/film olmasını dilemekten başka elimden bir şey gelmez. Eğer hafızalarımızda yer edinen Harry Potter düşüncesine zarar verir ve bizi soğuturlarsa şimdiye kadar ki hayranlığım elimde olmasa bile düşecek. J.K Rowling Harry Potter serüveninin geçmişini ele alacağını duyduğumda sevinmiştim, umarım öyle yapar, Yüzüklerin Efendisi'nde FlashBack yaparak Hobbit çıkardılar, umarım HP hayranları da bunu ister.

Cevap Yaz
0
1
esenlikci (Artist) | 21 Ocak 2015, 02:10

Tadına doyamadık aslında olsa fena olmazdı. Ama olacaksa da güzel olsun. Güzel olmaycaksa da hiç olmasın mümkünse.

Cevap Yaz
0
0
Muhammetbebek (Amatör) | 19 Ocak 2015, 06:02

kadro bozulursa tutmaz

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz