Sinemalar.com

Yeni Batman Filmi: ‘Kara Şövalye’

Yeni Batman Filmi: ‘Kara Şövalye’
10 Haziran 2008

2005 yılında çekilen “Batman Begins/ Batman Başlıyor”un devamı olan “The Dark Knight/ Kara Şövalye”, yönetmen Christopher Nolan ile ünlü aktör Christian Bale’i tekrar biraraya getiriyor.

Christian Bale’i yeniden Batman rolünde izleyeceğimiz filmin baş kötü adamı Joker’i ise, “Brokeback Mountain” filmindeki performansıyla Oscar’a aday gösterilen ve geçtiğimiz aylarda kaybettiğimiz aktör Heath Ledger canlandırıyor.

“Batman Begins/ Batman Başlıyor”daki rollerini bu filme taşıyan diğer oyuncular ise şöyle: Teğmen Jim Gordon’ı canlandıran Gary Oldman; Alfred’i canlandıran Oscar ödüllü aktör Michael Caine ve Lucius Fox rolündeki Oscar ödüllü aktör Morgan Freeman.
    
25 Temmuz’da gösterime girecek “The Dark Knight / Kara Şövalye”de; Batman, Teğmen Jim Gordon ve Bölge Savcısı Harvey Dent’in yardımlarıyla, şehir sokaklarını sarmış olan suç örgütlerinden geriye kalanları temizlemeye girişiyor. Ancak kısa süre sonra, Joker olarak bilinen ve Gotham şehri sakinlerini dehşete boğup, Kara Şövalye’yi kahramanlıkla adalet suçlusu arasındaki ince çizgiye sürükleyen suç dehasının yarattığı karmaşa kendini göstermeye başlıyor.

Haber Kaynağı sinemalar.com

Tüm yorumlar (28)

Avatar
huseyinbasoglu (Dublör) | 25 Aralık 2011, 22:16

Hayatımda izlediğim en iyi Batman filmi, Heath Ledger bu filmle adeta ölümsüzleşiyor ve Kara Şövalye yi efsane filmler kategorisine yükseltiyor, izlemeyenlere şiddetle tavsiye ediyorum.

Cevap Yaz
0
0
koobee24 (Star) | 14 Ağustos 2011, 18:41

çok iyi bir aksiyon filmiydi ama niye bu kadar abartıldı onu anlayamadım.

Cevap Yaz
0
0
sheep57 (Dublör) | 4 Haziran 2010, 01:59

Head Ledger gitti batman serisindeki joker karakteri bitti.Aklı olan oyuncu Head Ledger den sonra joker rolünü kabul etmez ederse de pişman olur.

Cevap Yaz
0
0
GozdeAltinova (Dublör) | 24 Eylül 2009, 22:07

 Sadece Joker isimli kahraman için bile izlenebilecek güzel yapıt :)

Cevap Yaz
0
0
roff (Amatör) | 14 Temmuz 2010, 23:54

dostum senle gerçekten aynı şeyleri düşünüyoruz güzel bir sanat yapıtından anlıyorsun sırf sana cevap yazmak ve seni kutlmak için üye oldum

0
0
panjoker (Figuran) | 15 Mayıs 2010, 22:36

babamdan öğrendim ben jokeri :))) küçükken hep jack nickholson ve jokerden bahsederdi XD ama babam batman i öğretendi bana, ona teşekkürlerimi bu vesile ile bildireyim :)) son film harika.. jokeri dikkatlice dinleyin, bakış açısı kimin veya kimlerin bakış açısıyla paralellik gösteriyor. kimse isim vermesin, ima da etmesin. herkesin kendine saklı kalsın :)) işlenen felsefeLER harika, neden böyle filmler çekilmiyor ülkemizde.. evet, sinema sektörümüz gelişti ama söyleyin lütfen.. böyle derin, sürükleyici ve görsellik ve oyunculuk açısından bana bu filmle az da olsa yarışabilecek bir film söyleyebilir misiniz? tamam, görsellikten vazgeçtik diyelim, çok fazla para harcanır felan ama felsefi derinlik ve o derinlikte incelikle fikir işleyip başyapıt ortaya koyabildik mi? kocaman bir soru işareti... bu arada legder, jokeri jack kadar güzel oynamış.

0
0
kvsr (Profesyonel) | 11 Temmuz 2009, 15:13

tek kelimeyle mükemmel bir filmdi...bütün oyuncular rollerinin hakkını vermişlerdi...konusu olsun senaryosu olsun müzikleri olsun çok güzel bir filmdi...özellikle joker karakterini canlandıran heath ledger...keşke ölmeseydide serinin diğer filmlerinde de rol alsaydı...

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz