Sinemalar.com

Scorsese'nin Yeni Projesi Silence Olacak

Scorsese'nin Yeni Projesi Silence Olacak
18 Temmuz 2014

Deadline’ın haberine göre Martin Scorsese’nin uzun zamandır beklenen projesi “Silence”ın çekimlerine bu yıl içinde başlanacak.

 

Hollywood’un nüfuzlu yönetmenlerinden Martin Scorsese’nin 1989 yılından beri çekmek istediği edebiyat uyarlaması tarihi draması “Silence”ın geçici planlara göre Kasım 2015’te vizyonda olması düşünülüyor. Film, Japon yazar Shusaku Endo’nun 1966 tarihli aynı adlı kitabından uyarlanacak. Kitap 17. Yüzyılda Portekizli Cizvit bir rahibin hikayesini anlatıyor, misyonerlik yapan rahip, Hıristiyanlığı Japonya’ya götürmekle görevlendiriliyor fakat oradayken dini zulme maruz kalıyor. Kitap kötülük karşısında “sessiz” kalan tanrı temasını da işliyor.

 

Proje uzun zamandır Scorsese’nin aklındaydı. 2013 yılında Cannes Film Festivali’nde Total Film’e konuşan yönetmen, kitabı okuduğu 1989 yılından beri film üzerine çalıştığını söylemişti.Paramount Pictures filmle ilgileniyor, dağıtım hakları için pazarlıklar hala devam ediyor.

 

Spiderman”le tanınan Briton Andrew Garfield başrolde olacağı filmde, İrlandalı oyuncu Liam Neeson, “Frances Ha” ve Girls”le tanınan Adam Driver ve “Son Samuray”da oynayan Ken Watanabe kadroda yer alan diğer isimler.

 

Deadline’ın haberine göre çekimlerin önümüzdeki aylarda Tayvan’da başlaması bekleniyor. 

Haber Kaynağı milliyetsanat.com

Tüm yorumlar (5)

Avatar
deckard (Artist) | 21 Temmuz 2014, 21:29

Martin dini bir film çekiyor ha..Wolf of Wall Street adlı rezaletten sonra günahları için bol bol dua edip tövbe etmeli.Ancak böylece kurtuluşa erebilir.

Cevap Yaz
1
1
dikenlitel (Amatör) | 20 Temmuz 2014, 16:08

scorsese bir defasında yönetmen olmasaydım papaz olurdum demişti bu tam ona göre bir proje olmuş

Cevap Yaz
1
1
eski_dede (Figuran) | 19 Temmuz 2014, 13:27

Ken Watanabe , Andrew Garfield , Liam Neeson .. Kadro fena yönetmeni zaten anlatmaya gerek yok işlediği tema konusuyla bizi etkileyecektir diye düşünüyorum . Bir rahip japonyada neler yapacak acaba .. Tahminimce Rahip Liam Neeson olacaktır :) Ben Scorsese'den Zindan Adası tarzında bir film bekliyordum ama olsun bunuda hoş karşılarım konusu farklı olsunda :)

Cevap Yaz
0
0
CrazyJoe (Figuran) | 19 Temmuz 2014, 09:04

Değişik bir konusu var, bence Scorses'in daha sağlam kadrolar kurma vakti geldi, Köstebekteki gibi...

Cevap Yaz
2
3
Stendhal (Dublör) | 18 Temmuz 2014, 17:46

Martin Scorsese'ten bir başyapıt daha geliyor. Seçilen oyuncular gayet iyi ve kaliteli. Filmin konusuna gelirsek, gayet makul. Tarihi filmleri severim. Konu bir propaganda aracı gibi değil de olması gerektiği gibi işlenirse ortaya başarılı bir yapıt çıkacaktır. Ayrıca " Kötülük karşısında 'sessiz' kalan Tanrı teması da bir hayli cezbedici kılıyor filmi, bu nitelik umarım iyi kullanılır..

Cevap Yaz
3
3
Görüşleriniz