Sinemalar.com

Grinin Elli Tonu' Fazla Müstehcen Bulundu

25 Temmuz 2014

Çok satan listelerinden inmeyen erotik roman 'Grinin Elli Tonu'ndan uyarlanan filminin ilk fragmanı, Amerika'nın ünlü sabah programı The Today Show'da sansürlü olarak yayımlandı.

 

Amerika’nın en çok izlenen sabah programlarından ‘The Today Show’, İngiliz yazar E. L. James’in tüm dünyada satış rekorları kıran erotik romanı ‘Grinin Elli Tonu’ndan (Fifty Shades of Grey) uyarlanan filmin fragmanını fazla müstehçen buldu ve bazı sahnelerini sansürlü olarak yayımladı. Programın sunucularından Savannah, filmin bazı sahnelerinin bir gündüz şovu için fazla müstehcen olmasından dolayı bunu yaptıklarını söyledi.

Güzel bir edebiyat öğrencisi Anastasia Steele ve çekici işadamı Christian Grey arasında yaşanan ilişkiyi anlatan filmde Christian Grey ve Anastasia Steele rollerini Jamie Dornan ve Dakota Johnson canlandırıyor. Filmin önceki gün yayımlanan ilk fragmanında ise Beyoncé’nin ‘Crazy In Love’ şarkısına yaptığı yeni bir yorum kullanılıyor. Tüm dünyada 14 Şubat 2015’te gösterime girecek filmin yönetmen koltuğunda ise Sam Taylor-Johnson oturuyor.

Filmin konusu şöyle: Genç , güzel ve masum bir edebiyat öğrencisi Anastasia, röportaj yapmak için Grey adında çekici bir işadamıyla buluşur. Genç kadın , adamın cazibesine kapılır ve onunla birlikte olmak için her şeyi yapmaya hazırdır. Grey de buna razıdır fakat bu ilişkiden bazı beklentileri vardır. Erotik fantezilerini kız üzerinde uygulamak isteyen Grey karşısında Anastasia şaşkınlık duyar. Fakat bu istek içindeki arzuları daha da arttırır. Zaman geçtikçe genç kadın, adamın karanlık sırlarını öğrenmeye başlar, fakat kendini çoktan kaptırmıştır.

Haber Kaynağı radikal.com.tr

Popüler Yorumlar

rosehathaways (Dublör) | 26 Temmuz 2014, 00:19

Seriyi okudum ve gerçekten Türk halkına çok uzak bir konusu var 14 şubatta yayınlanan filmde çoğu vatandaşımız film e tepki gösterecek ve sert eleştiriler yapacaktır ama bana kalırsa film in çıplaklığı ile değilde ana fikri verilmek istenen bir mesaj ile algılanmasını ümit etmek istiyorum fakat bu şartlar altında bu ülkemizde çok zor malesef

2
9
GamzeTuncer (Amatör) | 3 Ağustos 2014, 22:07

Erotik romandan dini film mi yapacaktı adamlar ??

1
7

Tüm yorumlar (52)

Avatar
mlk_cbc3 (Amatör) | 15 Mayıs 2015, 02:08

Film tek kelimeyle harika ama önemli olan seriyi okumak ve ana fikir üzerinden gitmek bence romandaki Christian hayati Hiçte kolay olmamış ve ben birkez daha asık oldum bu romana neyse ki sonu güzel bitiyor TED grey

Cevap Yaz
0
0
Oprdkihylt (Figuran) | 30 Nisan 2015, 21:36

Filmin ne gibi bi mesajı varmış ki türk halkı neyi anlayamazmış. Ben filmde bi mesaj felan göremedim. Anlayamadım. Bu durumda o türk halkı ben oluyorum. Türk halkı adına bi Konuşayım. Bu film fazla erotik ama bu milletin başına ilk defa gelmiyor. Elbette kendi izleyicisi olur. Ama genelde kitabi okuyanlar merak edip izlemiş. Bana gore ıssız adam filmine benziyor teması. Ama mesaj felan yok. Çünkü konu yarım kalmis. Sonuçta bu kitap seri halinde bu da bir tanesi sanırım. Gerçi Yam olsa bile mesajı olacak tarzda bi film değil. Türk halkı hic mi hic anlamaz zaten. Oyleyizdir biz.

Cevap Yaz
0
0
yavuzyildirim_KRZ5 (Amatör) | 17 Şubat 2015, 00:18

Bu şartlar altında ülkemizde anlanması çok zormuş(!)
Tamam bizim ülkedekiler anlamadı diyelim.

IMDB deki şuan ki puanı 4.0 o zaman bu filmi hangi ülkedekiler anladı yada anlayacak? Dünya geneli yapılan puanlamada 4 almış sinemalar.com da 6.1 almış demek ki bizimkiler daha iyi anlamış.

Kısacası bu film olmamış...

Cevap Yaz
0
0
sureyyahekimoglu (Amatör) | 15 Şubat 2015, 14:52

İnsanlar kendi duygularından korkuyor ..kitabıda okumadım filmi izleyeceğim az çok tahmin edebiliyorum ..olaya biraz düşünce perspektifinizi geliştirerek bakın .insanlar cinselliği ile barışık olmalıdırlar

Cevap Yaz
0
0
sinemakolik1 (Amatör) | 14 Kasım 2014, 10:16

kitapları okuyan biri olarak bi an önce izlemek istiyorum..bende ülkemizde gösterime girermi acaba die merak ediyordum (bunu düşünmek bile ne kadar vahim dimi) maalesef artık ülke ve şartlar bunları düşündürüyor insana...ama şükür ki izlicem heyecanla bekliyorum bakalım kitapı hissettiricek mi...

Cevap Yaz
0
1
Görüşleriniz