Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Dabbe 5: Zehri-i Cin'in Fragmanı İzlenme Rekorları Kırdı

21 Ağustos 2014

Türk sinemasının en uzun soluklu korku seri filmlerine imza atan Hasan Karacadağ’ın yeni filmi Dabbe 5: Zehr-i Cin’in fragmanı izlenme rekorları kırıyor.

12 Eylül’den itibaren 200 salonda birden vizyona girecek olan filmin youtube fragmanı iki haftada 160 bin kişi tarafından izlendi. Fragmanı sosyal medya mecraları olan facebook ve twitter üzerinden en çok paylaşılan film olan Dabbe 5: Zehr-i Cin, her geçen gün izlenme rakamlarını yukarılara çekiyor.  Türk sinemasında korku türü bir filmin fragmanının dahi büyük ilgi görmesi yapımcıların ve sinemacıların dikkatinden kaçmadı.

Son üç filmi Dabbe: Bir Cin Vakası, El Cin ve Dabbe:Cin Çarpması filmleriyle, Türk Sinemasında yeni bir konsept başlatan ve 1.3 milyona yakın izleyiciye ulaşan Hasan Karacadağ’ın, yeni filmi Dabbe 5: Zehr-i Cin, 30 yıl önce yaşanan gerçek bir öyküden uyarlandı. Korku türü seven sinemaseverlerle 12 Eylül’den itibaren sinema perdesinde buluşmaya hazırlanan film, dünyayı şoka sokacak gerçek bir olay tüm detaylarıyla perdeye yansıyacak.  30 yıl önce Anadolu'nun ıssız bir köyünde yaşanmış ve dehşetengiz sırlar barındıran bu unutulmuş vaka, cinler aleminin ürperten zehirli bir öyküsüyle birleşiyor.

Popüler Yorumlar

kursatakca (Figuran) | 30 Ağustos 2014, 03:13

daha iyisini yapana kadar en iyisi bu arkadaşlar çamur atmayalım. Hollywood'un çevirdiği korku filmlerinde kullandığı öğeler de bilinmeyen, sağdan soldan fırlayan, ruhlar, zombiler değil mi? Onda mantık aramıyorsunuz da bu filmleri mi sorguluyorsunuz? Cinler türk milletinin basıtırılmış korkularıdır, iki iki daha dört eder. Karacadağ da bu korkuları ortaya çıkarıyor. Burda çamur atanlara geceliyn mezarlığın yanında cin var deseniz yürüyüemez oradan, yürüse bile üç buçuk atar. Eğer eleştirecekseniz film tekniğini eleştirin, oyuncularını eleştirin, konunun işlenişini eleştirin.

0
4

Tüm yorumlar (17)

Avatar
huseyn abi (Amatör) | 28 Ekim 2014, 19:43

kardesler ben bu filimleri nerde izleyim ya biri yardim etsin lutfen

Cevap Yaz
0
0
gabaydin (Amatör) | 12 Ekim 2014, 17:41

soma ' ya gelsede bizde izlesek artık .

Cevap Yaz
0
0
Denghesiz (Figuran) | 6 Eylül 2014, 22:57

Daha iyi olabilir.Ama; İyi ,daha bu kadar.

Cevap Yaz
0
0
kursatakca (Figuran) | 30 Ağustos 2014, 03:13

daha iyisini yapana kadar en iyisi bu arkadaşlar çamur atmayalım.
Hollywood'un çevirdiği korku filmlerinde kullandığı öğeler de bilinmeyen, sağdan soldan fırlayan, ruhlar, zombiler değil mi? Onda mantık aramıyorsunuz da bu filmleri mi sorguluyorsunuz? Cinler türk milletinin basıtırılmış korkularıdır, iki iki daha dört eder. Karacadağ da bu korkuları ortaya çıkarıyor. Burda çamur atanlara geceliyn mezarlığın yanında cin var deseniz yürüyüemez oradan, yürüse bile üç buçuk atar. Eğer eleştirecekseniz film tekniğini eleştirin, oyuncularını eleştirin, konunun işlenişini eleştirin.

Cevap Yaz
0
4
xent01 (Amatör) | 3 Ekim 2014, 23:21

sonuna kadar katılıyorum.Tek eleştirilecek şey filmin kalitesi o yönde ecnebilere özensinler işte.Konu zaten yeterince sağlam

0
0
ibrahim_guldavutoglu (Amatör) | 28 Ağustos 2014, 23:38

ula zaten 1-0 sıçtı ne o efek ampul ölü beyni kadavra fm :D kusura bakmayında dünya genelinde izledğim için direk midem bulanıo bu dabbeden sadece cinin gerçeklik avantajından yararlanmış başkada bişi yok adamlar yiyosa bi lanetli tepe efsanesi yapsın yada halka1 yada ne bilim aynalar(ki idare eder aynalar aşırıda korkunç sayılmaz)gibi filmi saçmalamadan yapsında saygı duyalım ula dabbe 4 ü izledim aynı şekil bi zırrık korkim yaw lütfen!
not:çok korkmakta istiosanız...1-)tek başınıza apartmanınızın kileri derin ve uzunsa el feneri alın gezin :)
2-)karanlıkta aynalara bakın
3-)tek başınıza gece karacahmet vb.sağlam uzun mezarlıklarda gezin:)
inanın harrbi korku size :D benim hayaline bile yemio ah bide...tek başınıza kapatılmış eski tımarhanede gezin özellikle derinlerinde :D....ama denemenizi tavsiye etmem ciddiyim psikolojiyi şeedip atar haberiniz olsun sakın denemeyin pişman olursunuz!

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz