Sinemalar.com

Damla Sönmez, Altın Koza Sonrası Sinemalar.com'a Açıklamalarda Bulundu

22 Eylül 2014

21. Altın Koza Film Festivali'nde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü'nü Deniz Özdoğan ile paylaşan Damla Sönmez, ödülle ve Deniz Seviyesi filmiyle ilgili görüşlerini sinemalar.com ile paylaştı. Sönmez, ödülün bir ekip işi olduğunu belirtirken ödülün onu çok heyecanlandırdığını söyledi.

Sinemalar.com: Ödülle ilgili görüş ve duygularınız nelerdir?

Damla Sönmez: Öncelikle çok mutluyum. Törende de konuşamadım, şu anda da çok heyecanlıyım, bu yüzden zor konuşacağım. Törende de aslında bunu söylemek istedim: bu gerçekten bir ekip işi. Çünkü ekipte gerçekten herkes bütün gönlünü, ruhunu ortaya koyduğu zaman, oyuncu olarak çok motive oluyorsunuz. Ancak o zaman elinizden gelenin en iyisini yapabiliyorsunuz. Zaten bağımsız filmlerin çoğunda böyle oluyor. Ekip bazında söylüyorum, herkes ya senaryoyu, hikayeyi fikri seviyor, öyle geliyor buraya. Bu yüzden bu ödül sırf benim ödülüm değil, bütün ekibin, hepimizin birlikte aldığı bir ödül. Geçtiğimiz zorluklar ortak, yaşadığımız sevinçler ortak, her şeyimiz ortak. Bu ödülün de ortak olduğunu düşünüyorum.

S: Filmden ve rolünüzden biraz bahseder misiniz?

DS: Damla 6 aylık hamile ve doğurmak üzere. Ama hamileyken birtakım sorunlar yaşamış, depresif bir halde geziniyor sürekli. Bu sırada, ailesiyle birlikte Ayvalık'ta ortak kullandıkları yazlığın satılacağı haberi geliyor. Kocası da Damla'yı alıp ona iyi geleceğini söyleyerek Ayvalık'a getiriyor. Ayvalık'ta yıllar önce ayrıldığı ve bir daha hiç görmediği çocukluk aşkı Burak'la tekrar karşılaşıyor, onların bir hesaplaşması var. Ayrıca Damla'nın hamilelik sürecinde neden depresifleştiğini anlıyoruz. Böyle bir hikaye, aslında yıllar önce orada bıraktığı bir parçasını büyütüyor bu hesaplaşmada. Bir büyüme hikayesi diyebiliriz.

S: Aldığınız ödülün bundan sonraki kariyerinizi nasıl ivmelendireceğini düşünüyorsunuz?

DS: Ben her zaman sevdiğim, anlayabildiğim, anlatabileceğim filmlerde yer almayı çok istiyorum. Anlaşabildiğim ve birlikte hikaye anlatabildiğim yönetmenlerle çalışmak istiyorum. Bu işe ilk başlarken dileğim buydu, şu anda da dileğim bu. Ödül çok güzel birşey, birilerinin "seni sevdik, devam et" demesi çok güzel birşey ama çok fazla da takılmamak gerek galiba.

Popüler Yorumlar

K.Lazarus (Dublör) | 24 Eylül 2014, 17:24

Bu kadın da oyunculuk yok. Nesine vermisler..!

4
4

Tüm yorumlar (5)

Avatar
OnurU (Amatör) | 11 Ekim 2014, 00:23

Kendini ünlü veya şöhret kelimesinin içine girmeye çalışan kişilerin şu cümlesi beni bitiriyor,,( EKİP İŞİ ) bende onlara diyorumki What the f... man.?

Cevap Yaz
1
0
Silentless (Profesyonel) | 11 Ekim 2014, 20:25

Oyuncular oyunu kendi çevirip kendi yönetip kendi satışını gerçekleştiriyor evet haklısın(?)

2
2
ibrahimkurt55 (Dublör) | 7 Ekim 2014, 06:57

Hangi filmde oynamışta almış ?

Cevap Yaz
1
0
Silentless (Profesyonel) | 11 Ekim 2014, 20:26

Deniz Seviyesi...Sadece videoya mı bakıyorsunuz?

2
1
Silentless (Profesyonel) | 6 Ekim 2014, 01:48

Bu kız ilk olarak dizide meşhur oldu sinema filminde pek görmemiştim.Sanırım yeni yeni başladı ve bazı takılmaları olması gayet doğal.Herkes anasının karnından oyuncu olarak veya iyi konuşarak doğmuyor.Şahsen ben çıksam kamera karşısına daha çok hata yapardım.Kendi kusurlarınız yokmuş gibi yorum yapmayınız.Ben bu kızın oyunculuğunu beğeniyorum ve yüzü de çok güzel.Daha iyi yerlere gelebileceğini tahmin ediyorum.

Cevap Yaz
2
3
keremgozubuyuk (Figuran) | 4 Ekim 2014, 23:05

En kötü oyuncu ödülünü vermişlerdir. Konuşurken bile cümleleri doğru kuramıyor.

Cevap Yaz
1
1
K.Lazarus (Dublör) | 24 Eylül 2014, 17:24

Bu kadın da oyunculuk yok. Nesine vermisler..!

Cevap Yaz
4
4
fab (Dublör) | 14 Ekim 2014, 21:35

Allah ım bir daha boş boğazlık yapmıyıcam #Tanimsiz :D

0
0
Oprdkihylt (Figuran) | 13 Ekim 2014, 00:53

Hangi köle oyuncuların gördüğü parayı görebilmiş demek istemiştim. Ayrıca para için ömrümüzün yarısından fazlasını onu kullanmak için ise çok daha az zamanı harcayıp yaşamaya hasret kalıyoruz. Para kazandırmasa yarı. Kim işe gitmek isterdi ? Modern kölelik kendimize ve insanlığa faydalı olabileceğimiz yeteneğimizin ve gönlümüzün elverediği bir yığın iş dururken para kazanabileceğimiz bir işi yapıyor olmamız . Sadece oyunculuk değil yani her meslek olabilir?

0
0
Oprdkihylt (Figuran) | 10 Ekim 2014, 19:19

Bazıları modern kölelikten sıradan işlerde kazanabileceğinden fazlasını kazanıyor ama. Para için çalışmak zorunda olmak kölelik oyunculuk değil.

1
0
fab (Dublör) | 3 Ekim 2014, 15:03

oyuncu değil ki onlar modern köle ama anlayana

1
3
Görüşleriniz