Kutu Cüceleri Kazandırıyor!

26.09.2014 17:12

KUTU CÜCELERİ'nin SIRT ÇANTASI ve OKUL SETİNİ KAZANMAYA HAZIR MISINIZ?


Koralin ve Gizli Dünya, Paranorman'ın yapımcılarından, Alan Snow'un "Here be Monsters: An Adventure Involving Magic, Trolls, and Other Creatures" kitabından sinemaya uyarlanan Kutu Cüceleri: Yaratıklar Aramızda vizyonda!

Sinemalar.com ve UIP Türkiye işbirliğiyle, Kutu Cüceleri'ne ait sırt çantası ve okul seti kazanabilirsiniz. Kazanma şansı sosyal ağlarımızda!

Senaryosu Adam Pava ve Irena Brignull tarafından yazılan Kutu Cüceleri: Yaratıklar Aramızda'nın yönetmen koltuğunu Graham Annable ile Anthony Stacchi paylaşıyor. 2014'te Golden Trailer Ödülleri'nde En İyi Canlandırılmış Fragman dalında ödüle aday gösterilen Kutu Cüceleri, En İyi Aile Posteri ödülüne layık görüldü. Filmin soundtrack müziği ise Dario Marianelli 'e ait.


Stop Motion tekniğiyle çekilen Kutu Cüceleri'nde, Isaac Hempstead-Wright, Ben Kingsley, Simon Pegg, Jared Harris, Nick Frost, Richard Ayoade, Tracy Morgan, Toni Collette ve Elle Fanning isimlerini seslendirme kadrosunda görüyoruz. Ülkemizde de üç boyutlu olarak vizyona giren film özellikle çocuklu aileler ve animasyon meraklıları için kaçırılmayacak türden!


Filmin Konusu :

“Kutu Cüceleri: Yaratıklar Aramızda” (The Boxtrolls) filmi, zenginliğe ve kokuşmuş güzel peynirlere takıntılı, Viktoryen dönemin lüks bir kasabası olan Cheesebridge’de geçen komik bir hikayeyi anlatıyor. Cheesebridge’in sevimli Arnavut kaldırımlı sokaklarının altında geceleri kanalizasyondan çıkarak kasaba halkının en değer verdiği şeyleri yani çocuklarını ve peynirlerini çalan canavarlar, Kutu Cüceleri yaşar. En azından kasaba sakinlerinin inandığı efsane budur. Gerçekte ise Kutu Cüceleri, sırtlarında geri dönüştürülmüş karton kutuları kaplumbağaların kabuklarını taşıdıkları gibi taşıyan, büyük mağaralarda yaşayan garip ve sevimli tiplerden oluşan bir yeraltı toplumudur. Kutu Cüceleri, yetim bir çocuk olan EGGS’i çocukluğundan itibaren kendi çöp karıştırıcıları ve mekanik çöp toplayıcıları olarak yetiştirmişlerdir. Kutu Cüceleri, Cheesebridge toplumuna girmek için kendilerini yok etmeye kararlı ARCHIBALD SNATCHER isimli hain bir böcek öldürücünün hedefi olduklarında, iyi kalpli afacanlar, evlatlıklarına ve maceracı zengin kız WINNIE’ye başvurmak zorunda kalırlar.