Sinemalar.com

Kelebeğin Rüyası ABD'de Ödül Aldı

30 Eylül 2014

ABD'nin Boulder şehrinde bu yıl 15'incisi düzenlenen Moondance Uluslararası Film Festivalinde, Kelebeğin Rüyası filmine ödül yağdı.

 

Yılmaz Erdoğan'ın yönettiği film, dün, Rahman Altın'ın müziğiyle "En İyi Film Müziği" ödülünü almıştı. Film bugün de, "En İyi Film" ödülünün yanında, oyuncu Mert Fırat'ın performansıyla "En İyi Aktör" dallarında ödüle layık görüldü.

 

Festivale sinema dünyasının önemli temsilcileri katılırken, müzisyen Rahman Altın, ödül sonrası yaptığı açıklamada, Kelebeğin Rüyası'nın 2013 Şubat ayında vizyona girmesinden bu yana uluslararası film çevrelerindeki yolculuğuna beğeni ve ödüllerle devam ettiğini, böyle büyük ve başarılı bir projenin parçası olmaktan onur duyduğunu dile getirdi.

 

Kelebeğin Rüyası Filmi için bestelediği müzikle 15. Milano Uluslararası Film Festivali, 13. World Soundtrack Academy, 46. SİYAD Sinema Ödülleri ve 19. Kral Türkiye Müzik Ödülleri'nde de başarı gösteren Türk besteci, Moondance Festival'inde film müziği dalında en güçlü aday olarak gösteriliyordu.

 

ABD'de, gelecek aylarda New York ve Los Angeles kentlerindeki Filarmoni Orkestraları ile konser verecek olan Altın, geçen yıl Oscar Ödüllerinde 'En İyi Film Müziği' dalında, ilk yirmiye kalmıştı.

Haber Kaynağı ntvmsnbc

Popüler Yorumlar

Suleyman00 (Dublör) | 30 Eylül 2014, 21:12

sonuna kadar haketmiş bir film

3
8
Gamzeli35 (Figuran) | 30 Eylül 2014, 17:07

Son yıllarda gerçekten inanarak izledim çok iyi bir yapımdı... 3-5 oyuncunun bir araya gelerek sürekli kendini tekrarladığı, bel altı yapımlardan Türk Sinemasının arınması dileğiyle..

1
5

Tüm yorumlar (7)

Avatar
MehmetEOquz (Dublör) | 15 Ekim 2014, 13:43

Ellerine sağlık hakikaten saygı duyulması gereken emek verilen bir yapıt oldu ödülde bunların akabinde gelmesi normal

Cevap Yaz
0
0
semabdr (Profesyonel) | 12 Ekim 2014, 23:34

Son zamanlarda izlediğim en hisli içe işleyen filmlerden biriydi. İzleyeni hayran bırakan bir yapımdı ki ödül verenleri de kendisine hayran bırakmış.Hak ettiği değeri bulması çok çok güzel.

Cevap Yaz
0
0
SercanB (Amatör) | 9 Ekim 2014, 15:28

hak ediyordu doğrusu.

Cevap Yaz
0
0
cemertem (Artist) | 8 Ekim 2014, 22:46

Filmin katıldığı festivallerin uluslararası ölçekte bilinirliği yok ama müzikal anlamda değerlendirildiğinde zaten müzikleri ödülü hak eden bir filmdi. Keşke Cannes'da, Berlin'de, Toronto'da ödül alabilse... Keşke Nuri Bilge Ceylan'ı yakalayabilecek kapasitede yönetmenler çıkabilse de müzikten öte en iyi film, yönetmen, görüntü yönetmeni, jüri özel ödülü gibi ödüller alabilsek ama bu filmle nafile maalesef.

Cevap Yaz
0
0
cinemaloverr (Artist) | 1 Ekim 2014, 18:10

nihayet filmin değerini birileri anladı.

Cevap Yaz
3
4
Görüşleriniz