Sinemalar.com

Hülya Avşar ve Rüzgar Erkoçlar Aynı Filmde Buluşuyor!

28 Ekim 2014

'Kuzu' filmiyle 51. Antalya Altın Portakal'da en iyi film ödülünü kazanan yönetmen Kutluğ Ataman'ın "Hiç bitmeyen bir aşk hikayesi, erotik bir masal" olarak tanımladığı yeni filmi 'Oryantalya'nın başrolünde Hülya Avşar ve cinsiyet değiştirme ameliyatıyla gündeme gelen Rüzgar Erkoçlar oynayacak.

Usta yönetmen Kutluğ Ataman, 51. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde son filmi  ‘Kuzu’nun yanı sıra yeni projesi ‘Oryantalya’yla gündemdeydi. Festival kapsamında bu yıl ilk kez düzenlenen Antalya Film Forum’a seçilen projelerden biri de yönetmen Kutluğ Ataman’ın yeni film projesi ‘Oryantalya’ydı. Ataman, Antalya Film Forum’un Sunum/ Pitching bölümünde yer alan ‘Oryantalya’yı uluslararası yapımcı ve dağıtımcılara sunarken filmin başrolünde Hülya Avşar ve cinsiyet değiştirme ameliyatıyla gündeme gelen oyuncu Rüzgar Erkoçlar’ın oynayacağını açıkladı.

2016 yılında çekilmesi planlanan ‘Oryantalya’nın çekim mekanı olarak ise Kuzey Kıbrıs’taki Maraş bölgesi seçildi. Filmin konusu şu şekilde:  19 yaşındaki yakışıklı Mazlum fakir olduğu için sevdiği Vicdan’la evlenmesine izin verilmez. Vicdan’ın ailesinden öç almak için en yakın arkadaşı, Vicdan’ın ikiz erkek kardeşi Civan’ı öldürdüğünde yanlışlıkla Vicdan’ı öldürdüğünü anlar. Mazlum, bu büyük ihanetinin verdiği suçluluk duygusundan kaçmaya çalışırken kendini tekrardan bu aşkın başladığı 70’li yılların savaş sonrası şehrinde bulacak, aynı hayatı sonsuza dek yaşayacaktır.

Kuzu, Altın Portakal'da en iyi film dahil altı ödül kazanmıştı.

Haber Kaynağı radikal

Popüler Yorumlar

K.Lazarus (Dublör) | 28 Ekim 2014, 23:28

Cinsellik olmadan film çekmiyorlar. . Bu gidişle dünyada bir isim yapamazlar. . Biraz eğitici farklı filmler yapın. Amir khan filmlerini örnek alın mesela, erotizm meraklısı yönetmenler oyuncular. .

1
9

Tüm yorumlar (7)

Avatar
emr3yldz (Amatör) | 5 Kasım 2014, 17:10

içimde 1 gram merak uyandırmadı

Cevap Yaz
0
2
magneton_voltron (Amatör) | 2 Kasım 2014, 19:53

"Hülya Avşar ve Rüzgar Erkoçlar Aynı Filmde Buluşuyor!" yani ? .

Cevap Yaz
0
0
Denghesiz (Figuran) | 2 Kasım 2014, 07:46

Öncelikle filmin konusunu beğendiğimi söylemek isterim.Ancak bu konunun işlenişi ve oyuncuların rollerini yansıtma becerileri bir çok şeyi değiştirecektir.Bunu da ancak film vizyona girdiğinde görebileceğiz.Şimdiden ön yargılı yorumlar yapmanın bir manası yok.

Erotizm olayına gelince;Erotizmle pornografizmi birbirine karıştırmamak gerekir.Eğer erotizm doğru kullanılırsa bir sinema filminde vurucu bir etken olabilir,tabi ki bu o sahnelerin nasıl ve ne amaçlı kullanıldığına bağlı.

Tutup iki cinsi metalaştırır ve sırf reklam amaçlı kullanılırsa hiç bir anlamı ve değeri kalmaz.

Örneğin bir rüya için ağıtta kullanılan erotik sahneleri izlediğimde bırakın uyuşturucu kullanmayı neredeyse sigarayı bile bırakıyordum.

sonuç olarak bekleyip göreceğiz.

Cevap Yaz
0
0
esenlikci (Artist) | 29 Ekim 2014, 00:44

Öyyyk ettim ya. Film anlayışınız erotizmden mi geçiyo nedir?

Cevap Yaz
2
3
K.Lazarus (Dublör) | 28 Ekim 2014, 23:28

Cinsellik olmadan film çekmiyorlar. . Bu gidişle dünyada bir isim yapamazlar. . Biraz eğitici farklı filmler yapın. Amir khan filmlerini örnek alın mesela, erotizm meraklısı yönetmenler oyuncular. .

Cevap Yaz
1
9
Görüşleriniz