Sinemalar.com

The Boy in the Striped Pyjamas Yolda!

The Boy in the Striped Pyjamas Yolda!
20 Haziran 2008

“Harry Potter”ın yapımcısı insanlığa karşı işlenen suçların peşine düşüyor… Gelecek yılın Oscar ödüllerinin en güçlü aday adaylarından biri olan: “The Boy in the Striped Pyjamas” 10 Ekim’de Türkiye sinemalarında gösterime girecek.

Yapımcılığını, “Harry Potter” serisinin de yapımcılığını üstlenen David Heyman’ın, yönetmenliğini ise Mark Herman’ın üstlendiği filmde, Nazi Almanya’sının işgali altındaki Polonya’da bir kasabaya tayin olan bir Alman ailesinin öyküsü anlatılıyor.

John Boyne’un aynı adlı kitabından uyarlanan Miramax yapımı filmin çekimleri 2007 yılının Nisan ve Haziran ayları arasında Budapeşte’de gerçekleştirildi. Filmin başrollerinde David Thewlis, Vera Farmiga, Sheila Hancock ve Rupert Friend yer aldılar.

“The Boy in the Striped Pyjamas”ın konusu ise kısaca şöyle: Nazi Almanya’sı Bruno’nun babasını görevli olarak Polonya’ya gönderir. Bruno, kasabadaki toplama kampının tel örgülerinin öbür yanındaki bir çocukla arkadaş olur. Ancak iki çocuk arasında gelişen bu dostluk, özellikle oğlunun bu kampla ilgili gerçeği öğreneceğinden kuşkulanan Alman annenin (Vera Farmiga) endişelerini artıracaktır. Bruno ve ailesinin yeni evleri birbuçuk milyon Yahudinin Nazilerce öldürüldüğü Auschwitz toplama ve yoketme kampının bitişiğindedir.

Haber Kaynağı sinemalar.com

Tüm yorumlar (9)

Avatar
ezmoce (Profesyonel) | 22 Eylül 2010, 10:56

İzlemelisiniz,gerçekten güzel bir film,alman bir çocuğun gözünden yahudiler izlenmeli.

Cevap Yaz
0
0
redhead1989 (Dublör) | 10 Eylül 2009, 22:29

filmi izledim konusu gerçekten çok güzeldi ve çok ta hüzünlüydü.bir kamp ve çizgili pijamalrının altında gerçek kimliklerini kaybetmiş bir yahudi topluluğu...

Cevap Yaz
0
0
onursmg (Dublör) | 10 Haziran 2009, 23:32

David Thewlis bu filmi ile Oscar'a aday gösterilebilir. Bir başka Oscar'a aday olabilecek(belki de sadece benim aday olmasını umut ettiğim) filmi ''Veronika Decides to Die'' var. David bu filmde yardımcı rolde fakat filmin kendisi umut vaat edici gözüküyor. Fragmanı gerçekten güzel...

Cevap Yaz
0
0
karetta-karetta (Dublör) | 24 Mart 2009, 22:40

Harry potter dan farklı, bu türde ise sıradışı şekilde işlemiş konuyu gerek görseller olsun gerek psikolojik kırılmalar olsun çok başarılı bir iş çıkarmış.

Cevap Yaz
0
0
ryneselo (Profesyonel) | 22 Haziran 2008, 18:47

bence harry potter gibi bu filmide güzel olur diye düşünüyor ve inanıyorum yanılmam :)

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz