Sinemalar.com

Sindirella'nın Disney Uyarlaması 2015'te Geliyor

21 Kasım 2014

"Sindirella" masalı, annesinin ölümünün ardından tüccar babası yeniden evlenen genç Ella'nın (Lily James) başına gelenleri anlatıyor. Çok sevdiği babasına destek olmak isteyen Ella üvey annesini (Cate Blanchett) ve kızları Anastasia (Holliday Grainger) ve Drisella'yı (Sophie McShera) evlerinde dostça karşılar. Ama Ella’nın babası ansızın ölünce, kendisinin kıskanç ve zalim yeni ailesinin insafına kaldığını görür. Sonunda küllerle kaplı bir hizmetçiden başka bir şey olmaz. Adı haince Sindirella olarak değiştirilen Ella umudunu yitirmeyerek, kendisine yapılan kötülüklere rağmen, annesinin ölürken söylediği son sözlere saygı göstererek "cesur ve nazik olmaya" kararlıdır. Ne umutsuzluğa boyun eğer ne de ona kötü davrananları hor görür. Bir gün ormanda cesur bir yabancıyla karşılaşır. Gerçek bir prens olduğundan, sarayda sadece bir çırak olmadığından habersiz, Ella sonunda ruh eşiyle tanıştığını hisseder. Öyle görünür ki kaderi değişmek üzeredir. Çünkü saraydan gelen ve bütün genç kızların katılması istenen balo daveti Ella'nın yakışıklı Kit'le (Richard Madden) tekrar karşılaşma umudunu arttırır.

 

Ne yazık ki, üvey annesi baloya katılmasını yasaklar ve elbisesini duygusuzca paramparça eder. Ama sonu iyi biten her masal gibi, yardım gecikmez; yanında bir balkabağı ve birkaç faresi olan kibar bir dilenci kadın (Helena Bonham-Carter) gelir ve Sindirella’nın hayatını sonsuza dek değiştirir.

 

Akademi Ödülü adayı Kenneth Branagh (“Thor,” “Hamlet”) tarafından yönetilen ve başrollerinde Akademi Ödülü sahibi Cate Blanchett (“Blue Jasmine,” “Elizabeth”), Lily James (“Downton Abbey”), Richard Madden (“Game of Thrones”) ve Akademi ödülü adayı Helena Bonham-Carter'ın (“The King’s Speech,” “Alice in Wonderland”) oynadığı “Sindirella” filminin yapımcıları Simon Kinberg (“X-Men: Days of Future Past,” “Elysium”), Allison Shearmur (“The Hunger Games: Catching Fire”) ve David Barron (“Harry Potter and the Deathly Hallows”). Senaryo yazarı ise Chris Weitz (“About a Boy,” “The Golden Compass”).

 

“Sindirella” Walt Disney Studios Motion Pictures tarafından 13 Mart 2015 tarihinde gösterime girecek.

Tüm yorumlar (13)

Avatar
zapkolik (Amatör) | 11 Aralık 2014, 23:10

heyecanla bekliyorum umarım süper bir kadroyla mükemmel bir film yapaarlar :))

Cevap Yaz
0
0
kasia87 (Amatör) | 11 Aralık 2014, 13:52

Mutlaka izleyeceğim

Cevap Yaz
0
0
ahmetcelik_EY29 (Amatör) | 9 Aralık 2014, 18:28

Disneyin Yaptığı Her Film İzlenir, Emeğe Saygı.. Mutlaka Gideceğim.

Cevap Yaz
0
0
FACU (Star) | 8 Aralık 2014, 22:30

Senaryolar tükeniyor, her bir birinin tekrarına dönüyor... Bu Türkiye'de de keza yurt dışında da böyle... Söyleyin şimdi 10 yıl önce size gelip Sindirella'yı izlermisin deseler dönüp bakmazdık şimdi ne oldu? Büyük prodüksiyonlar müthiş promolar sadece hasılat için yapılan kalitesiz filmler... Film diye sandığımız şey bunlar mı yoksa bu da Amerika'nın oyunlarından biri mi? Dünya'nın değişmesini istediğimizde emin olun bunu kastetmemiştik...

Cevap Yaz
0
0
Gamzeli35 (Figuran) | 8 Aralık 2014, 11:58

Harika görünüyor.Sadece görsellik için bile izlenir..

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz