Sinemalar.com

Zeki Alasya Hayatını Kaybetti

8 Mayıs 2015

Türk tiyatro ve sinemasının en önemli isimlerinden Zeki Alasya, İstanbul'da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Alasya'nın 22 Nisan günü karaciğer rahatsızlığı sebebiyle Koç Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırıldığı, ancak bu cuma günü saat 10.32'de hayatını kaybettiği açıklandı.

1943'te İstanbul'da doğan Alasya, 1959'da tiyatro sahnesine çıkarak sanat hayatına başladı. 1970'li yıllarla birlikte sinemaya geçti. Yeşilçam'ın altın çağında birçok unutulmaz filmde oynadı. Metin Akpınar ile birlikte çevirdiği filmler, 80'li yıllarla birlikte tiyatro sahnesine taşındı ve Devekuşu Kabare'yle pek çok oyun ve parodiye imza attılar. 2000'li yıllarla birlikte televizyon dizilerine ağırlık veren sanatçı, Yabancı Damat Cennet Mahallesi, Akasya Durağı ve Küçük Ağa gibi dizilerde rol almıştı.

Alasya'nın cenazesi, 10 Mayıs Pazar günü Levent Camii'nde kılınacak namazın ardından Zincirlikuyu Mezarlığı'na defnedilecek.

Popüler Yorumlar

wintex (Amatör) | 16 Mayıs 2015, 00:05

ölüsü dirisi malesef beni ilgilendirmiyor.Din ile alakalı söyledikleri aklıma geldikçe olumlu görüş bildiremiyorum

0
4
Emre1907MbM (Dublör) | 18 Mayıs 2015, 00:07

Senin dinin başka dinlere laf edince bir şey olmuyor da başka dinler senin dinine laf edince mi zoruna gidiyor. Geçin bunları tarih boyunca din yüzünden milyonlarca insan öldü. Sadece müslümanlıktan bahsetmiyorum burda bütün dinler yüzünden savaş çıktı bu dünyada insanlar arası bir sınıf oluştu bunun üzerini de bir din tüccarları türedi ben büyük yaratıcı varsa eğer onun bu dünyaya böyle şeyler göndereceğini sanmıyorum.

1
4

Tüm yorumlar (22)

Avatar
sevgiirmak_erol (Amatör) | 16 Haziran 2015, 22:46

bayılyorum dizilerinegerçekten ddedi gibi gördünm kendisine kendise hayrandım.

Cevap Yaz
0
0
alisuleymantugrul (Amatör) | 10 Haziran 2015, 23:27

dün ki boklar bugün zeki alasyayı eleştiriyor

Cevap Yaz
0
0
jljljljlkj (Artist) | 2 Haziran 2015, 01:18

Ayıp denen bir şey var. Yaşı yeten yetmeyen neredeyse hepimiz Zeki Alasya Metin Akpınar filmleriyle büyüdük. Hiç mi ar duygunuz kalmadı da yılların büyük sanatçısı Zeki Alasya'nın arkasından bu tip yorumlar yazabiliyorsunuz? Bir de inançlıyız müslümanız diyorsunuz. Hiç yakışıyor mu ölmüş birinin arkasından iftira atmak? Sizin gibi düşünenler din kardeşi, vatansever, sizden farklı düşünenler mason, terörist, dinsiz, kitapsız vs.. Sizler kim oluyorsunuz da müslümanlığı kendinize ve sizin gibi olanlara ait görüyorsunuz? Emin olun ki din dahil hayatınızda bildiğinizi sandığınız bir çok konuda daha bilgili ve bilinçli insanlar o mason diye iftira attıklarınız. Vay anasını yav, ne zaman bu kadar sığ görüşlü bir millet olduk ya da ne olduda dar kafalılar bu kadar söz hakkı almayı başardı bu ülkede. Son olarak kime ne arkadaş neye inandığı neci olduğu. Herkes kendi işine baksın, neye inanıyorsa da inanmaya kendi çapında devam etsin.

Cevap Yaz
1
1
senol2985 (Figuran) | 30 Mayıs 2015, 15:28

topragın bol olsun florasanlı yerde yat metin

Cevap Yaz
2
1
drdre23 (Amatör) | 22 Mayıs 2015, 13:23

İşinize gelen lafa iyi gelmeyene kötü demeye kalkarsanız bu işi yürütemezsiniz.Adam isterse inanmaz ,isterse Budist olur,isterse Mason olur.Senin inancına hakaret ediyorsa karşılığını verirsin olur biter.Kimseyi zorla inandıramaz,zorlada inançsız hale getiremezsiniz.Bu ülke Müslüman değilim dedi diye yakılan insanlarla dolu bir ülkedir.Bu hataları bir daha yaşamak istemiyorsak herkes kendine baksın önce başkalarını da anlamayı öğrensin,kin, nefret tohumu ekmenin hiç bir anlamı yok.

Cevap Yaz
1
1
Görüşleriniz