Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

69. Cannes Film Festivali'nde Gösterilecek Filmler Açıklandı

18 Nisan 2016

11-22 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek olan 69. Cannes Film Festivali'nde gösterilecek filmler açıklandı.

Fransa'nın güneyinde bulunan Cannes şehrinde düzenlenecek film festivali, jüri başkanı olarak Mad Max: Fury Road filmi ile Oscar Ödülleri'ne damgasını vuran George Miller'ı misafir edecek.

Festivalde Steven Spielberg'in son filmi The BFG de gösterilecek.

Festivalde gösterilecek ve ödüller için yarışacak filmlerden bazıları:

 

Açılış Filmi:

Café Society (Woody Allen, ABD)

 

Yarışma Filmleri:

Toni Erdmann (Maren Ade, Almanya)  

Julieta (Pedro Almodóvar, İspanya)  

American Honey (Andrea Arnold, İngiltere)

Personal Shopper (Olivier Assayas, Fransa)  

The Unknown Girl (Luc ve Jean-Pierre Dardenne, Belçika)  

It’s Only the End of the World (Xavier Dolan, Kanada)  

Ma Loute (Bruno Dumont, Fransa)  

Paterson (Jim Jarmusch, ABD)  

Rester Vertical (Alain Guiraudie, Fransa)  

Aquarius (Kleber Mendonça Filho, Brazilya)  

Mal de Pierres (Nicole Garcia, Cezayir)  

I, Daniel Blake (Ken Loach, İngiltere)

Ma’ Rosa (Brillante Mendoza, Filipinler)

Bacalaureat (Cristian Mungiu, Romanya)

Loving (Jeff Nichols, ABD)  

The Handmaiden (Park Chan-wook, Güney Kore)  

The Last Face (Sean Penn, ABD)  

Sieranevada (Cristi Puiu, Romanya)  

Elle (Paul Verhoeven, Fransa)  

The Neon Demon (Nicholas Winding Refn, ABD)

 

Yarışma Dışı:

The BFG (Steven Spielberg, ABD)  

Money Monster (Jodie Foster, ABD)  

The Nice Guys (Shane Black, ABD)  

Goksun (Na Hong-Jin, Güney Kore)  

L’Ultima Spaggia (Thanos Anastopoulos ve Davide Del Degan, Yunanistan ve İtalya)

 

Belirli Bir Bakış:

Varoonegi (Behnam Behzadi, İran)  

Apprentice (Boo Junfeng, Singapur)  

Voir du Pays (Delphine Coulin and Muriel Coulin, Fransa)  

La Danseuse (Stéphanie Di Giusto)  

Eshtebak (Mohamed Diab, Mısır)  

La Tortue Rogue (Michael Dudok de Wit, Hollanda)  

Fuchi Ni Tatsu (Kôji Fukada, Japonya)  

Omor Shakhsiya (Maha Haj)  

Me’Ever Laharim Vehagvoat (Eran Kolirin, İsrail)  

After the Storm (Kore-eda Hirokazu, Japonya)  

The Man who Smiled (Juho Kuosmanen, Finlandiya)

La Larga Noche De Francisco Sanctis (Francisco Márquez ve Andrea Testa)  

Caini (Bogdan Mirică)  

Pericle Il Nero (Stefano Mordini, İtalya)  

The Transfiguration (Michael O’Shea, ABD)  

Captain Fantastic (Matt Ross, ABD)

Uchenik (Kirill Serebrennikov, Rusya)

 

Gece Gösterimleri:

Gimme Danger (Jim Jarmusch, ABD)  

The Train to Bu-San (Yeon Sang-Ho, Güney Kore)

 

Özel Gösterim:

The Death of Louis XIV (Albert Serra, İspanya)  

Hissène Habré, Une Tragédie Tchadienne (Mahamat-Saleh Haroun, Çad)  

Le Cancre (Paul Vecchiali, Fransa)  

Exile (Rithy Panh, Kamboçya)

Tüm yorumlar (0)

Avatar
Görüşleriniz