Sinemalar.com

Bill Skarsgård, It (O)’dan Çıkarılan Sahneyi Anlattı

Bill Skarsgård, It (O)’dan Çıkarılan Sahneyi Anlattı
17 Eylül 2017

Vizyona girdiği tarihten itibaren büyük ilgi gören korku filmi ‘It’ (O)’da Pennywise karakterini oynayan Bill Skarsgård, 1600’lü yıllarda geçen bir flashback (geçmişi gösteren sahnenin) son montajda çıkarıldığını söyledi. 

Yazar Stephen King’in aynı adlı romanından beyaz perdeye uyarlanan filmde Pennywise’ı canlandıran Skarsgård, Variety’nin Playback yayınında yaptığı açıklamada, karakterin kökenlerine dair “oldukça rahatsız edici” bir sahnenin kesildiğini anlattı. 

Skarsgård, “Bu sahnede Pennywise’ın geçmişi görülüyor, burada bir palyaço gibi değildim, daha çok gerçek görünüşüme benziyordum. Detaylarını veremem ama çok rahatsız edici bir bölümdü. It’in geçmişini anlatan bir arka plan sahnesiydi. It’in korkutucu varlığının binlerce ve binlerce yıldır uyku halinde olduğuna yönelikti. Belki de bu kısım, filmin çekilmesi plananlanan devam filminde keşfedilmesi gereken bir şey” diye konuştu. 

1600’lü yıllara dair bu fikir, aslında yönetmenlik koltuğuna ilk düşünülen isim Cary Fukunaga’nın senaryosunda geçiyor: 1625 yılında gerçekleşen hikayede, bir anne ve kızının Pennywise ile olan ‘korkutucu’ karşılaşması yer alıyor. Pennywise bu bölümde, “kusurlu, solgun ve yarı saydam etli, tamamlanmamış bir insan formu” gibi görünüyor. 

Skarsgård, söz konusu bölümün devam filminde yer alacağına inandığını ifade ediyor. 

Tüm yorumlar (2)

Avatar
my_mary (Figuran) | 19 Eylül 2017, 09:52

bu filme bir şans daha verip yeniden izliycem :)

Cevap Yaz
0
0
badwolfgirl (Figuran) | 18 Eylül 2017, 17:32

umarım yer alır

Cevap Yaz
0
0
my_mary (Figuran) | 19 Eylül 2017, 09:54

bence kesin olur testere de de oyle oldu ya bir iki bölüm sonra testerenin hayatını eşini neden intikamcı olduğunu falan göstersi

0
0
Görüşleriniz