Sinemalar.com

Avatar’ın Devam Filmlerine 1 Milyar Dolar Bütçe Ayrıldı

Avatar’ın Devam Filmlerine 1 Milyar Dolar Bütçe Ayrıldı
26 Eylül 2017

James Cameron’ın yönetmenliğinde 2009 yılında çekilen ve gişe rekorları kıran Avatar’ın 4 devam filmi için toplam 1 milyar dolarlık bütçe ayrıldığı bildirildi. 

Screen Rant’in haberine göre, Titanic, Aliens ve Terminator filmlerinin efsanevi yönetmeni Cameron’ın yer aldığı proje kapsamında, yıllar süren ertelemelerin ardından Avatar’ın devam halkaları için çalışmalar hızlandı.

Her bir film kendi içinde farklı bir öyküyü anlatsa da hepsinin ana hikayeyi destekleyeceği belirtiliyor. 2013’te ilk kez duyurulmasına rağmen ciddi bir ön hazırlık süreci geçiren Avatar 2’nin en erken 2020’de vizyona girmesi bekleniyor.

237 milyon dolar bütçeli ilk filmin 2,78 milyar dolar küresel gişe hasılatı elde etmesi sayesinde Fox yöneticileri her bir devam filmine 250 milyon dolar bütçe ayırmakta tereddüt etmemiş gibi görünüyor.

Üç boyutlu ilk Avatar filmi, izleyicileri hayal gücünün ötesinde muhteşem bir dünyaya taşımış, Na’vi adlı yok olmak üzere olan bir halkın yer aldığı Pandora isimli gezegende yaşananları anlatmıştı.

 

Tüm yorumlar (2)

Avatar
ugurbyndr (Dublör) | 7 Mayıs 2018, 16:50

Hikayesi konusu aynı kalite de olursa eğer görsel olarak en ufak şüphem yok... Yine baş yapıt olabilir devam filmiyle de...

Cevap Yaz
0
0
Terekeme (Dublör) | 14 Aralık 2017, 18:07

Devam filmleri için senaryonun çok iyi işlenmesi gerekiyor. İlk filmdeki savaş sahneleri gerçekten beklentileri arşa çıkaran cinstendi ve aklımıza kazındı. Hikaye ve konunun da işlenişi de iyiydi. Devam filmleri umarım ince elenip sık dokunur ve biz izleyicilere iyi bir yapım sunulur.

Cevap Yaz
0
1
Görüşleriniz