Edge of Tomorrow’un Devam Filmi Yolda

03.10.2017 13:00

Başrollerinde Tom Cruise ve Emily Blunt’ın oynadığı 2014 yapımı Edge of Tomorrow (Yarının Sınırında)’nın devam halkası Live Die Repeat and Repeat’in senaryosunun tamamlandığı belirtildi. 

Filmin yönetmenlik koltuğunda, Tom Cruise ile en son American Made filminde de birlikte çalışan Doug Liman oturacak. Liman, konuyla ilgili sorulan bir soru üzerine şu cevabı verdi: 

“Tom, Emily ve ben bu filmi yapmayı çok istiyoruz. Senaryomuz var. Biz yalnızca bu proje için üçümüzün takviminde yer açmaya çalışıyoruz. Bu devam filmini, stüdyonun bize, ‘Bundan biraz daha para kazanabiliriz. Hadi bir tane daha yapalım gitsin’ demesiyle çekmeyeceğiz, biz bunu içimizden geldiği için yapmak istiyoruz.” 

Edge of Tomorrow’un büyük bir hayran kitlesi olduğuna vurgu yapan ünlü yönetmen, “İlk filmin hayranları sürekli bize gelip filmi ne kadar çok sevdiklerinden bahsediyor, sürekli bize bir devam filmi yapıp yapmayacaklarını soruyor. Biz, bu filmi onların talebi üzerine çekeceğiz. Bir araya gelip bunu nasıl yapabiliriz diye düşündük. Neticede Christopher McQuarrie ile birlikte harika bir hikaye oluşturduk” dedi. 

Henüz proje aşamasındaki devam filminin çekimlerine en erken 2019’da başlanabileceği belirtiliyor. Japon yazar Hiroshi Sakurazaka‘nın 2004’te yayınlanan All You Need Is Kill adlı romanından sinemaya uyarlanan ilk filmde, uzaylılarla savaşırken sürekli ölüp dirilerek bir zaman döngüsünde sıkışan tecrübesiz bir kumandanın hikayesi konu ediliyordu.