Sinemalar.com

‘Sonbahar’ Montreal Yolcusu…

‘Sonbahar’ Montreal Yolcusu…
12 Ağustos 2008

Özcan Alper’in ilk uzun metraj filmi “Sonbahar” dünyanın en önemli ve prestijli festivallerinden biri olan Montreal Film Festivali’ne katılıyor. Film bu yıl 32.si düzenlenecek olan festivalin, ‘Dünya Sineması’na Bakış’ bölümünde gösterilecek.

21 Ağustos -1 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek festivalin ‘Dünya Sineması’na Bakış’ bölümü, dünyanın dört bir yanından filmleri bir araya getirerek kültürel çeşitlilik ve ülkeler arası diyalog sağlamayı amaçlıyor.

Özcan Alper’ in yazıp yönettiği, yapımcılığını Serkan Acar’ın üstlendiği “Sonbahar”, yine Ağustos ayı içerisinde düzenlenen Locarno ve Saraybosna film festivallerinin yarışma bölümlerinde yer alıyor.

Başrollerinde Onur Saylak ve Megi Koboladze’nin yer aldığı film; ölüm oruçları ertesinde, adli tıp raporu ile tahliye olan Yusuf’un on yıl sonra memleketine dönmesi sonrasında gelişen olayları anlatıyor.

Haber Kaynağı sinemalar.com

Tüm yorumlar (3)

Avatar
yasar-cemil- (Artist) | 15 Ağustos 2008, 19:14

merakla beklediğim bir film.Festivalde başarılar diliyorum...

Cevap Yaz
0
0
lunatic (Profesyonel) | 13 Ağustos 2008, 22:21

filmi bilmeyenler için bir kaç ilginç örnek vereceğim, Derya Alabora başkanlığındaki altın koza film festivalinde sonbahar filmi "en iyi film" ödülünü aldı bu da filmin başarısına ve verdiği duyguya iyi bir örnektir. Gidilip sanatsal değerde izlenecek bir sinema filmi merakla bekliyorum. Ödüle doymayacak bir film olarak görüyorum.

Cevap Yaz
0
0
uzak (Dublör) | 12 Ağustos 2008, 18:16

bu filmi merak ettim inşallah film bir çok sinemada vizyona girer

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz