Sinemalar.com

Las Vegas Saldırısı Amerikan Dizilerini de Etkiledi

Las Vegas Saldırısı Amerikan Dizilerini de Etkiledi
10 Ekim 2017

ABD'nin Las Vegas kentinde, 2 Ekim’de 58 kişinin hayatını kaybettiği, 500'den fazla insanın da yaralandığı saldırı, televizyon dünyasında da değişikliklere yol açtı. 

FX’in yayınladığı korku serisi American Horror Story: Cult’ta düzenlemeye gidildiği belirtildi. Dizinin baş yapımcısı Ryan Murphy, kurbanların anısına saygı duyduklarını ve bu yüzden yeni bölümde geniş bir kalabalığa ateş açılan sahneyi yeniden ele alıp değiştirdiklerini söyledi. 

Sahnenin bu haliyle daha az şiddet içerdiğini kaydeden Murphy, bölümün çekimlerinin saldırıdan önce gerçekleştirildiğini özellikle vurguladı. FX, bölümün düzenlenmemiş versiyonunun daha sonra VOD ve online platformlar üzerinden yayınlanacağını bildirdi. 

Marvel ve Netflix de geçtiğimiz günlerde Las Vegas saldırısı nedeniyle The Punisher dizisini New York’taki Comic Con etkinliğinden çektiklerini duyurmuştu. Jon Bernthal’ın başrol oynayacağı dizi, yayınlanan fragmanlarındaki yoğun silahlı şiddet öğeleriyle dikkat çekiyor. 

Katliamın yankılarının sürdüğü ABD’de birçok televizyon şovu içeriklerinde değişikliklere gittiğini duyurmuştu. 

Haber Kaynağı Deadline

Tüm yorumlar (1)

Avatar
CPCoM (Amatör) | 10 Ekim 2017, 19:49

adamlardaki sağ duyuya bak saldırıdan dolayı hayal ürünü dizi ve filmlerdeki sahneleri kesiyor veya komple kaldırıyor sonra eeeeyyy amerigaa

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz