Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Harry Potter ve Melez Prens 2009’da

Harry Potter ve Melez Prens 2009’da
19 Ağustos 2008

Warner Bros. Pictures, “Harry Potter and the Half-Blood Prince/ Harry Potter ve Melez Prens”in gösterimini 2009 yazına ertelediğini açıkladı.

Gişe rekortmeni Harry Potter serisinin altıncı filmi olan yapım ABD sinemalarında ve birçok ülkede 17 Temmuz 2009 günü aynı anda gösterime girecek. Açıklamayı Warner Bros.’un Başkanı ve Operasyon Şefi Alan Horn yaptı.

Yaptığı açıklamada Horn şunları kaydetti: “‘Melez Prens’i gelecek yaza ertelememizin iki gerekçesi var: Serinin ilk filmden sonraki en yüksek gişe hasılatı yapan filmi olan bir önceki Harry Potter filmimizin başarısıyla da kanıtlanmış olduğu üzere, yaz sezonu, aile filmi kategorisindeki yapımlar için ideal bir dönem. Buna ek olarak, her stüdyo gibi biz de hâlâ yazar grevinin uzantılarını hissediyoruz. Bu grev öteki filmlerin hazır oluş tarihlerini etkilediği için 2009 yılının tüm rekabet haritasını da yeniden şekillendirdi. Söz konusu durum bize yeni fırsatların kapısını açtı ve biz bunlardan yararlanmak istiyoruz. En iyi stratejinin ‘Melez Prens’i Temmuz’a ertelemek olduğu konusunda görüş birliğine vardık çünkü bu sayede filmimiz yaz ortasında geniş kitlelere hitap eden bir film konusundaki boşluğu mükemmel dolduracak”.

Hem “Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı” ve “Harry Potter ve Melez Prens”i yönetmiş olan hem de “Harry Potter ve Ölüm Yadigarları”nı yönetecek olan David Yates ise yapım hakkındaki görüşlerini şöyle dile getiriyor: “‘Harry Potter ve Melez Prens’te görev almak bir zevkti. Gerek Dan, Rupert ve Emma gerekse kadroda yeniden rol alan diğer genç oyuncular serpilmeye devam ederken, kadroya yeni katılan oyuncularımız da Hogwarts’a yeni renkler ve taze soluk getirdiler. Daha son filmin rötuşlarını yaparken serinin son iki filminin hazırlıklarına başladık. Çekimlere Şubat’ta başlıyoruz. Bu müthiş seriyi hayranlarının hak ettiği heyecan verici ve sarsıcı sona taşıyacak olduğum için heyecanlıyım”.

“Harry Potter ve Melez Prens”te Voldemort hem Muggle hem de büyücüler dünyasındaki kıskacını daraltmaktadır ve Hogwarts artık bir zamanlar olduğu güvenli liman değildir. Harry tehlikenin kalenin içinde bile olabileceğinden şüphelenirken, Dumbledore da Harry’yi hızla yaklaşmakta olduğunu bildiği nihai savaşa hazırlamaya her zamankinden kararlıdır. Bu arada, öğrenciler bambaşka bir rakibin kuşatması altındadırlar: Gençlik hormonları zirveye tırmanmaktadır. Havada aşk kokusu vardır, ama trajedi kapıdadır ve Hogwarts bir daha asla aynı olamayabilir.

Daniel Radcliffe, Rupert Grint ve Emma Watson’ın bir kez daha genç büyücüler Harry Potter, Ron Weasley ve Hermione Granger olarak karşımıza çıkacağı filmde ayrıca Jim Broadbent, Helena Bonham Carter, Robbie Coltrane, Warwick Davis, Michael Gambon, Alan Rickman, Maggie Smith, Timothy Spall, David Thewlis ve Julie Walters rol alıyor.

Haber Kaynağı sinemalar.com

Tüm yorumlar (65)

Avatar
OliviaDunham (Artist) | 18 Mart 2010, 21:43

güzel filmdi ama serideki diğer filmlerinden farklıydı bence zaten herke biliyor.

Cevap Yaz
0
0
-Rebecca- (Dublör) | 25 Temmuz 2009, 16:57

çok güsel melez prens kesinlikle izleyin tavsiye ederim=) yazan=harry potterin 6 filminide izleyen rebecca=)

Cevap Yaz
0
0
habesa1998 (Dublör) | 6 Haziran 2009, 21:33

gelsin...gelsin de çabuk gelsin...bıktık beklemektenn

Cevap Yaz
0
0
rebelangel67 (Dublör) | 3 Haziran 2009, 17:07

cabuk gelsin artık ya cok merak ediyorum filmi tüm filmleri ve kitapları süperdi...

Cevap Yaz
0
0
madeinfft (Amatör) | 17 Mayıs 2009, 19:41

arkadaslar daniel 4 ay once öldü yabanci bi sitede okudum sizde en yakın zamanda linkini atcam hiç kimseye söylenmeme çalışıyormuş melez prensin çekimleri sırasında rahatsızlanmış yatağa düşmüş bakmışlar ölmüş dublörlerle filme devam etmişler.. şöle bişi diyebilirsinz ee film devam edemez arkadaşlar unutmayin ki bu çok büyük bi proje zaten başından beri daniel yerine dublörler kullanılıyordu.Bi küçük ayrıntı melez prensi ertelediler çünkü öldüğü için ölüm yadigarlarinida 2010 da bitircekler ikisinide danielin ölümünü söylemek için..

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz