Bruce Lee’nin Notları Diziye Dönüşüyor

13.10.2017 10:42
Bruce Lee’nin Notları Diziye Dönüşüyor

Dövüş sanatları ustası aktör Bruce Lee’nin kaleme aldığı materyallerden ve kendisine has tekniklerinden ilham alan 'Warrior' dizisi hayata geçiriliyor. 

Çekimleri 22 Ekim’de Güney Afrika’nın Cape Town şehrinde başlayacak olan dizinin yapımcılığını Fast & Furious 6’dan hatırladığımız yönetmen Justin Lin ile Banshee dizisinin ortak yapımcısı Jonathan Tropper üstleniyor. Başrolde göreceğimiz isim, 30 yaşındaki Japonya asıllı İngiliz aktör Andrew Koji. 

HBO ve Cinemax’ın ilk sezonu 10 bölümden oluşacak Warrior dizisi, 1800'lü yılların sonlarında San Francisco’daki Chinatown'da yaşanan kanlı Tong Savaşları döneminde geçecek. Jonathan Tropper senaryoyu, Bruce Lee'nin kaleme aldığı orijinal materyallerden ve kariyerinden yola çıkarak yazıyor. Pilot bölümü Assaf Bernstein yönetecek. 

Warrior’un oyuncu kadrosunda Olivia Cheng, Jason Tobin, Dianne Doan, Kieran Bew ve Dean Jagger gibi isimler yer alıyor. Andrew Koji, Çin’den San Francisco’ya gelen dövüş sanatları ustası Ah Sahm karakterini canlandıracak.

Dizinin prömiyerini 2018’in sonunda ya da 2019’un ilk aylarında yapması planlanıyor.