Game of Thrones Oyuncuları Senaryoyu Okuyamayacak!

13.10.2017 19:45
Game of Thrones Oyuncuları Senaryoyu Okuyamayacak!

Popüler fantastik-kurgu dizisi Game of Thrones’un birinci sezonundan beri Jaime Lannister karakterini canlandıran Nikolaj Coster-Waldau, senaryonun sızıntılara karşı korunması için alınan olağandışı güvenlik önlemlerinden bahsetti. 

Bir İskandinav sohbet programında açıklamalarda bulunan 47 yaşındaki Danimarkalı aktör, dizinin henüz yayın tarihi belli olmayan 8. ve final sezonu çekimlerinde 'oyuncuların bilmesi zorunlu' kuralların son derece sıkı tutulduğunu ve yapımcıların hiçbir şeyi şansa bırakmadığını belirtti. 

İlk sezonlarda senaryonun önceden fotokopi olarak ellerine ulaştığını belirten Waldau, daha sonraki yıllarda bunun dijital verilere dönüştürüldüğünü, daha sonra ise onaylanmış e-postalar ile kendilerine ulaştırıldığını söyledi. 

Birkaç ay önce ise HBO’nun hacklendiğini, çok büyük sızıntılar gerçekleştiğini ve milyonlarca dolar fidye istendiğini hatırlatan ünlü oyuncu, eşi görülmemiş son yöntemden bahsetti: 

"Artık her sahnede özel kulaklıklar takacağız. Bütün diyaloglar satır satır bize oradan ulaştırılacak. Elimize bir senaryo alıp okuyamayacağız bile." 

Nikolaj Coster-Waldau, geçtiğimiz günlerde bir dergiye yaptığı açıklamada, 8. sezonun finalinin farklı versiyonlarının çekileceğini eleştirmiş, bunun para israfı olacağını ve 'aptalca' bir düşünce olduğunu da belirtmişti.