Antalya’da Yıldızlar Geçidi Yaşanacak

19.10.2017 12:25
Antalya’da Yıldızlar Geçidi Yaşanacak

54. Uluslararası Antalya Film Festivali’ndeki geleneksel kortejin bu yıla özel olarak belirlenen görkemli içeriğinin hazırlıkları başladı. 

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, 21-27 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan festivalin geleneksel korteji, Türk sinemasının ve televizyon dünyasının birbirinden ünlü yıldızlarını Antalyalılarla buluşturmaya hazırlanıyor. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: 

"21 Ekim’de gerçekleşecek olan kortejde bu yıl 100’e yakın yıldız Antalya halkıyla kucaklaşacak.

Antalya Cam Piramit’ten saat 15.00’te başlayacak ve Fevzi Çakmak Caddesi’nde son bulacak olan 5,7 kilometrelik kortejde, 20 klasik otomobil, iki kortej tırı, iki gezi otobüsü ve dört adet festival temalı özel tasarımlı araç yer alacak. Festival bando takımı, DJ performansı ve ünlü film karakterlerinin maskotlarıyla renklenen kortej, iki saat süresince Antalya’da festival havası estirecek. 

Öncelikli hedefi; Türk sinemasını dünyaya tanıtmak, daha da güçlendirmek ve halkın festival ile bütünleşmesini sağlamak olan 54. Uluslararası Antalya Film Festivali, geleneklerine sahip çıkmaya devam ediyor."