Clint Eastwood’un Yeni Filminin Vizyon Tarihi Belli Oldu

25.10.2017 10:49
Clint Eastwood’un Yeni Filminin Vizyon Tarihi Belli Oldu

Usta aktör Clint Eastwood’un yönetmenlik koltuğuna oturduğu ve gerçek bir hikayeden uyarlanan drama türündeki The 15:17 to Paris filmi 9 Şubat 2018’de sinemaseverlerle buluşacak. 

Warner Bros / Village Roadshow yapımcılığındaki film, Anthony Sadler, Alek Skarlatos, Spencer Stone ve Jeffrey E. Stern’in birlikte yazdıkları ‘The 15:17 to Paris: The True Story of a Terrorist, a Train, and Three American Heroes’ (Bir Terörist, Bir Tren ve Üç Amerikalı Kahramanın Gerçek Hikayesi) adlı kitabından uyarlandı. 

Başyapımcılığını Bruce Berman’ın üstlendiği filmin senaryosunu ise Dorothy Blyskal yazdı. Oyuncu kadrosunda Jenna Fischer, Judy Greer, Ray Corasani, Paul-Mikél, Bryce Gheisar ve William Jennings isimleri öne çıkıyor. 87 yaşındaki Eastwood, filmin yapımcıları arasında da yer alıyor.

Film, 21 Ağustos 2015’te Amsterdam’dan Paris’e giden trende terör eylemi planlayan bir saldırgan ve onu engellemeye çalışan üç genç Amerikalının öyküsünü anlatacak.

Üç kişinin yaralandığı olayda saldırgan, trende bulunan ikisi ABD askeri dört yolcu tarafından etkisiz hale getirilmişti. Dönemin Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, teröristi yakalayan Amerikalı ve İngiliz yolcuları Elysee Sarayı'nda kabul etmiş ve yolculara cesaretlerinden dolayı Fransa'nın en prestijli nişanı 'Legion d'Honneur' vermişti.