DC Karakteri Deathstroke'un Filmi Geliyor

26.10.2017 23:30
DC Karakteri Deathstroke'un Filmi Geliyor

DC Comics evreni çizgi romanlarının en karizmatik kötü karakterlerinden birisi olan Deathstroke'un solo filmine yönelik çalışmalar başladı. 

Yönetmenlik koltuğu için Endonezya yapımı ünlü aksiyon filmleri serisi The Raid (Baskın) ile tanınan Galli yönetmen ve senarist Gareth Evans'a teklif götürüldü. Evans’ın senaryoyu da yazacağı belirtiliyor. 

True Blood ve Magic Mike’tan hatırladığımız 40 yaşındaki Amerikalı aktör Joe Manganiello’nun Deathstroke’u canlandıracağı kaydediliyor. Aslında karakter, ilk önce Ben Affleck’in yönetmesi beklenen The Batman filminin kötü adamı olarak belirlenmiş, ancak Affleck’in projeden ayrılmasıyla Deathstroke’un beyaz perdedeki geleceği de tehlikeye girmişti. 

Bununla birlikte Wonder Woman’ın solo filminin başarısı çok sayıda yeni DC yapımının da önünü açmış oldu. Deathstroke’un vizyon tarihinin ve oyuncu kadrosunun önümüzdeki haftalarda açıklanması bekleniyor. 

Marv Wolfman ve George Pérez tarafından ilk kez 1980 yılında çizilen ve asıl adı Slade Joseph Wilson olan Deathstroke karakteri, ordu geçmişi olan acımasız bir paralı asker, suikastçi ve usta bir taktisyen olarak yansıtılıyor.