Kevin Spacey, Cinsel Taciz İddiasında Bulunan Rapp’ten Özür Diledi

30.10.2017 18:09
Kevin Spacey, Cinsel Taciz İddiasında Bulunan Rapp’ten Özür Diledi

Oscar ödüllü aktör Kevin Spacey, 32 yıl önce henüz 14 yaşındaki çocuk oyuncu Anthony Rapp’le cinsel ilişkide bulunmaya çalışmakla suçlanmasının ardından özür diledi. 

Şu sıralar Star Trek: Discovery dizinde rol alan 46 yaşındaki aktör Anthony Rapp, çocukken Spacey'nin kendisini 'baştan çıkarmaya çalıştığını' söylemiş ve ünlü oyuncunun bir partide sarhoş olduktan sonra kendisini bir yatak odasına götürmeye çalıştığını iddia etmişti. 

Söz konusu dönemde 26 yaşında olan Spacey ise, "İçtenlikle söylemeliyim, böyle bir olayı hatırlamıyorum. 30 yılı aşkın süre önce yaşanmış olmalı" dedi ve ardından da Anthony Rapp'ten özür diledi.

Kişisel Twitter hesabından açıklama yayınlayan Spacey, "Rapp'in bu hisleri bunca yıl taşımak zorunda kalmasından dolayı üzgünüm. Eğer anlattığı gibi davranışlar sergilediysem, sarhoşken yaptığım fazlasıyla uygunsuz davranışlar için samimi bir özür borcum var demektir" dedi. 

Rapp, ünlü Hollywood yapımcısı Harvey Weinstein hakkında çok sayıda kadın oyuncudan peş peşe gelen taciz ve istismar hikâyelerinin ardından kendi başından geçen olayları kamuoyuyla paylaşma kararı aldığını belirtmiş ve Spacey ile ilgili olan iddiasını dile getirmişti. 

Kevin Spacey ayrıca kişisel hayatı ile ilgili olarak da daha önce hem kadınlarla hem de erkeklerle ilişkisi olduğunu, şu anda ise bir eşcinsel olarak yaşamayı tercih ettiğini sözlerine ekledi.