Sinemalar.com

‘Münferit’ Yeniden Vizyonda!

‘Münferit’ Yeniden Vizyonda!
9 Eylül 2008

Ülkemizin üzerine çöken karanlığı ve çürüyen ilişkileri anlatmaya çalışan “Münferit”  filmi; unutmamak, hatırlamak, en önemlisi bugünü, “Ergenekon”u anlamak isteyenler için “ 12 Eylül” de yeniden vizyona giriyor…

Dersu Yavuz Altun’un yazıp yönettiği filmde başrolleri Ali Erkazan, İdil Fırat, Mahir İpek ve Serhat Nalbantoğlu paylaşıyor.

Daha önce çektiği kısa filmlerle çeşitli ödüller alan Dersu Yavuz Altun’un ilk uzun metrajlı filmi olan “Münferit”, Türkiye\'de pek denenmeyen bir tür olan ‘Kara Film’in özgün örneklerinden biri olarak değerlendiriliyor.

 

Haber Kaynağı sinemalar.com

Tüm yorumlar (6)

Avatar
multimedya (Amatör) | 12 Eylül 2008, 10:51

bu filmlerin ikinci kez vizyona girmesi modasıda nerden çıktı böle

Cevap Yaz
0
0
peekay (Artist) | 10 Eylül 2008, 10:14

fragmanını izledim sıkıcı bir filme benziyor.sanat adına dedikleri ve yaptıklarıda saçmalık...sadece toplumun ahlakını bozuyorlar o kadar...

Cevap Yaz
0
0
lunatic (Profesyonel) | 9 Eylül 2008, 18:09

filmi izleyen birisi olarak, diyeceim şudur ki edep sıfır. sanat denilen şeyi edepsizlik olarak algılayan kişilerin çektiği bir film, yazık!

Cevap Yaz
0
0
IndianaJoNeS2 (Profesyonel) | 9 Eylül 2008, 17:08

güzel bir üslüp ile anlatıldıktan sorna sorun yoq..kişinin kim olursa olsun konuyu anlaması lazım..bunu beceren ekip çalışması iyi bir filme ve konuyu kapsar diyorum..

Cevap Yaz
0
0
kuzeydebiryer (Profesyonel) | 9 Eylül 2008, 16:10

Devlet içerisinde çıkar grublarının örgütlenmesine değindiği için dikkat çekici tekrar gösterime girerken "ergeenekon'u anlamak için" benzetmesi yapılmış.İzler miyim bilmiyorum film için olumlu eleştiriye fazla denk gelmedim belki haberin ayrıntısında denildiği gibi "Film noir" bize biraz yabancı.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz