Vizyondaki filmlerde bu hafta (17 Kasım 2017)

17.11.2017 11:49

17 Kasım 2017 haftasında 5’i yerli 10 yeni film izleyicilerle buluştu.

DC Comics’in popüler süper kahramanları Batman, Wonder Woman, Aquaman, Flash, Cyborg ve Superman’in bir araya geldiği Justice League (Adalet Birliği) filminde, karakterlerin dünyayı tehdit eden çok büyük bir güce karşı savaşmalarını izleyeceğiz. Zack Snyder’ın yönetmenliğinde çekimleri başlayan filmi Joss Whedon tamamlamıştı.

Yönetmenlik koltuğuna Yorgos Lanthimos’un oturduğu dram ve korku türlerindeki The Killing Of A Sacred Deer (Kutsal Geyiğin Ölümü)’nün başrollerinde Colin Farrell ve Nicole Kidman bulunuyor. Başarılı bir kardiyolog ve göz doktoru eşinin huzurlu hayatınına giren sırlarla dolu bir gencin herşeyi alt üst edişinin anlatıldığı filmin hikayesi Cannes’ta En İyi Senaryo Ödülü kazanmıştı. 

Michael Fassbender’in başrolde bir dedektifi canlandırdığı, Norveç’te gizemli kardan adam görünümlü kişilerin işlediği kadın cinayetlerini anlatan gerilim – polisiye türündeki bir romanın beyaz perde uyarlaması Kardan Adam, haftanın önemli filmlerinden biri olarak dikkat çekiyor. 

Kendisi ve ailesi amansız bir vampir avcısı tarafından yok edilme tehlikesiyle karşı karşıya olan 13 yaşındaki küçük vampir Rudolph’un ölümlü bir çocukla tanışarak atıldığı macera Küçük Vampir, haftanın animasyon filmi olarak salonlardaki yerini aldı. 

Aile baskısı sonucu yengesini öldürerek ‘namus’ cinayeti işleyen bir adamın, pişmanlık ile geçen hapis yıllarından sonra yengesinin çocuğuna bakması ve ayyaş kocasından kaçan bir kadınla yollarının kesişmesinin anlatıldığı dram – gerilim türlerindeki Ayaz, gösterime giren yerli filmler arasında. 

50'li yaşlarına gelen bir çocuk annesi boşanmış bir kadın sanatçının, Paris’te gerçek aşkı bulabilme umuduyla birkaç adamla yaşadığı tuhaf ve komik ilişkiler ile aşktan iyice umudunu kaybetmeye başlamasının anlatıldığı dram, komedi ve romantizm türlerindeki İçimdeki Güneş, bu hafta vizyona giren filmler arasındaki yerini aldı. 

Anne ve babasını kaybetmiş, intiharı bile düşünecek kadar zor günlerden geçen ancak hayattaki en büyük tutkusu da dans etmek olan bir kızın, dans okulunda çalışmaya ve büyük para ödülü olan bir yarışmaya katılmaya karar vermesiyle yaşama yeniden tutunmasının anlatıldığı Sen Kiminle Dans Ediyorsun, haftanın bir diğer yerli yapımı. 

Bayrampaşalı iki delikanlı olan taksici Bülent ve döşemeci Sedat karakterlerinin, çocukluklarından beri kendilerine hem abilik, hem babalık yapan Tarık abilerinin bir mafya babası tarafından dolandırıldığını öğrenmeleriyle giriştikleri bol aksiyonlu serüvenin konu edildiği komedi filmi Seni Gidi Seni, yine bu hafta gösterime girdi. 

Birbirleriyle hiçbir ilgisi yokmuş gibi görünseler de türlü tesadüfler sonucu iç içe geçen olaylar ve insanların öyküsünün anlatıldığı dram türündeki Bizim Küçük Günahlarımız’ın yönetmenlik koltuğunda Mehmet Kütük bulunuyor. Oyuncu kadrosunda Savaş Özkul, Oğuzcan Ulu, Bahar Dokur, Sumru Topuz ve Deniz Aksaya öne çıkıyor. 

60'lı yaşlarına gelmiş ve eşini yıllar önce kaybetmiş olan taksici Faruk’un (Güven Kıraç), etrafındaki insanların küçümseyici tavırlarına rağmen İngilizce öğrenmeye heves ettiği, bunun zorluklarını yaşarken bir yandan da farklı bir kültürle tanışmanın da nasıl birşey olduğunu keşfettiği dram türündeki Beginner, bu hafta vizyona giren yerli filmler arasındaki yerini aldı.