Sinemalar.com

'Batgirl' filmi geliyor!

'Batgirl' filmi geliyor!
24 Kasım 2017

Süper kahraman uyarlamalarının usta yönetmeni ve senaryo yazarı Joss Whedon, DC Comics çizgi roman karakteri Batgirl’ü de beyaz perdeye taşımakta kararlı. 

Marvel Sinematik Evreni’nde iki Avengers (Yenilmezler) filmini yöneten ve en son DC filmi Justice League (Adalet Birliği) filmini tamamlayan 53 yaşındaki Amerikalı yönetmenin, şu sıralarda Batgirl senaryosu üzerinde çalıştığı ve filmin yönetmenliğini üstleneceği belirtiliyor. 

Bill Finger ve Sheldon Moldoff tarafından ilk kez 1961 yılında çizilen Batgirl, bugüne kadar farklı karakterlerin bir ‘üst kimliği’ olarak tasarlandı. Bruce Wayne / Batman karakterinin kadın versiyonu olarak birçok macerada boy gösterdi.  

Joss Whedon’ın 1967 yılında yayınlanan bir hikaye üzerinde çalıştığı ve karakteri sinemaya uyarlamak istediği kaydediliyor. Söz konusu Batgirl versiyonunda dedektif James Gordon karakterinin kızı Barbara Gordon, Batgirl olarak suçla savaşıyordu. Filmle ilgili net detaylar önümüzdeki aylarda ortaya çıkacak.

Haber Kaynağı Entertainment Weekly

Tüm yorumlar (1)

Avatar
Cool71 (Profesyonel) | 26 Kasım 2017, 17:35

Hollywood kıyıda köşede ne kadar çizgi roman karakteri varsa hepsine film çekmeye çalışıyor getirisi yüksek olduğu için ama çoğu bunların popcorn filmi Nolan's The Dark Knight serisi hariç

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz