Sinemalar.com

Tom Hardy ve Ridley Scott, Dickens romanlarını uyarlayacak

Tom Hardy ve Ridley Scott, Dickens romanlarını uyarlayacak
29 Kasım 2017

Taboo dizisinde birlikte çalışan Tom Hardy, Ridley Scott ve Steven Knight, İngiliz edebiyatının unutulmaz yazarı Charles Dickens’ın eserlerini BBC için televizyon ekranına taşıyacak. 

Dickens’ın 1843 yılı basımı ‘A Christmas Carol’ kitabı ile başlayacak olan serinin senaristi Steven Knight olacak. Ünlü oyuncu Tom Hardy ve usta yönetmen Ridley Scott ise uyarlamaların başyapımcılığını üstlenecekler. 

Tom Hardy'nin sahibi olduğu Hardy Son and Baker yapım şirketinin koordinatörlüğünde çekilecek olan ‘A Christmas Carol’ birer saatlik üç bölümden oluşacak bir mini dizi olarak 2019’da BBC’de yayınlanacak. 

Efsane yönetmen Ridley Scott'ın Scott Free isimli yapım şirketi de bu projede uygulayıcı yapımcılık desteği verecek. Oyuncu kadrosunun henüz belirlenmediği ilk uyarlamanın ardından Dickens'ın hangi eserlerinin ne zaman ekranlara taşınacağı da şimdilik bilinmiyor. 

Haber Kaynağı Screen Daily

Tüm yorumlar (1)

Avatar
marvelsever (Dublör) | 29 Kasım 2017, 20:21

Tom Hardy'e bu tarz projelerde gerekli değer verilmiyor diye düşünüyorum, Taboo'ya da gereken ilgi gösterilmediği gibi.Ama adamın pek umrunda değil gibi proje üstüne proje.Kalbimdesin Hardy.

Cevap Yaz
0
1
Görüşleriniz